Leroy a Steps oldalán rója

Zene


images_b375c22a4e334af3b4dc4b29da44496a1.jpg
 Leroy Jones
A Jazz Steps zenekar a New Orleans-i trombitással, Leroy Jonesszal és Micheller Myrtill- lel Side by Side címmel közösen készített lemezt. A zene a Mississippi-folyó mentén kialakult, tradicionális jazzműfajok - elsősorban a ragtime, a dixieland és a swing - jegyében fogant.
 
Leroy Jones 1958-ban született New Orleansban. Az iskolai zenekarban kezdett trombitán tanulni 10 évesen. 13 évesen már a templomi fúvószenekarában játszott. Az együttes idővel átalakult és a Hurricane Brass Band nevet vette föl, tagjai később a legendás Dirty Dozen Brass Bandbe kerültek. Leroy Jones meghatározó figura volt a feltörekvő fiatal louisianai zenészek új generációjában a '70-es évek végén, amely keresztül vitte a New Orleans-i rézfúvós zenekarok reneszánszát. Jones a '90-es években éppen e hagyomány legfőbb őrének számító Preservation Hall Big Band szólistájaként is többször szerepelt.
A Steps fő törekvéseként a '30-as, '40-es évek swing korszakának kitűnő hangszerelésekben bővelkedő ismert és népszerű kompozícióit eleveníti fel, és a dixieland mellett swing és mainstream hatásokat is feldolgoz. Ezt a stílust a professzionális zenészek igényességével és egyéni íz hozzáadásával igyekszik megszólaltatni. A zenekar tagjai valamennyien, jazz vagy klasszikus zenei múlttal rendelkező, professzionális, fiatal muzsikusok, akik a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán szereztek diplomát. Az együttes klasszikus formában, szaxofon, trombita, harsona, zongora, nagybőgő és dob felállásban működik. Az alapítás óta eltelt tíz évben négy önálló CD-t jelentetett meg. Számos hazai és külföldi sikeres fellépéssel szerzett magának hírnevet, a többi között a Művészetek Palotájában, a Pesthidegkúti Nyári Fesztiválon, tavaszi fesztiválokon, illetve Európa-szerte Gronau, Kempten, Frankfurt, Zakopane, Rybnik és Sonneberg koncertpódiumain. A zenekar közreműködőinek saját szerzeményei mellett olyan örökzöldek is hallhatóak a az új lemezen, mint a Sing, Sing, Sing, a Sweet Georgia Brown, az It Don't Mean a Thing vagy a Stealing Apples - többek között Jerome Kern, Duke Ellington és Fats Waller szerzeményei.
 
A CD bemutatója három helyszínt érint, a debreceni és a pécsi koncert után a budapesti premier a Klebelsberg Kultúrkúriában lesz. A produkció fényét emeli az énekes szólista személye. Micheller Myrtill neve több mint egy évtizede ismerős a hazai zenei életben. Diplomás jazz-ének művész és tanár lévén számos formációban hallhattuk már hangját, vokalistaként több mint negyven zenei kiadványon közreműködött. 2006-ban két nemzetközi versenyről is díjjal tért haza. A Németországban megrendezett Voice and Guitar nemzetközi ének-gitár duó versenyen 55 versenyző közül a legjobb nyolc között díjazták Pintér Tibor gitárossal. A Finnországban rendezett Lady Summertime jazzének-versenyről III. díjjal tért haza. Micheller Myrtill saját zenekarával és duóban is több lemezt adott már ki.
 
Március 20., 19 óra Klebelsberg Kultúrkúria
Jazz Steps

 
Közreműködnek: Micheller Myrtill - ének, Leroy Jones - trombita, ének, Jazz Steps: Lázár István - trombita, ének, Finok Zoltán - szaxofon, klarinét, Almási Attila - pozan, Nagy Iván - zongora, Oláh Zoltán - bőgő, Berdisz Tamás - dob