Tononi cselló-gazda kerestetik

Zene

Pályázhatnak azok a magyar állampolgárok, akik rendelkeznek felsőfokú zenei végzettséggel és a hazai/nemzetközi zenei életben elismert művészi eredményeket tudnak felmutatni. A felsőfokú zenei végzettségtől és a magyar állampolgárságtól a pályázatokat elbíráló szakmai testület kivételesen indokolt esetben eltekinthet.

 
A pályázat tartalmazza a részletes szakmai önéletrajzot, különös tekintettel a versenyeredmények, koncertek, lemezfelvételek, művészeti díjak felsorolására.
 
A jelentkezéshez csatolni kell a felsőfokú zenei végzettséget igazoló oklevél, vagy hallgatói jogviszony fennállását tanúsító közokirat másolatát.
 
A pályázatokat neves művészekből és zenetudósokból álló szakmai testület bírálja el és tesz javaslatot a nyertesek személyére az oktatási és kulturális miniszternek.
 
A nyertes vállalja, hogy a hangszert évente bemutatja az MTA Zenetudományi Intézetében, valamint évente beszámolót készít a hangszer használatáról, továbbá minden fellépésén feltünteti, hogy a hangszert a magyar állam biztosította számára.
 
A pályázatokat személyesen a Zeneakadémia Főtitkári Irodájában lehet benyújtani, postán a Zeneakadémia címére (1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.), vagy emailben a szabad.attila@lfze.hu címre október 24-ig.
 
A mesterhangszert a pályázók előzetes egyeztetést követően kipróbálhatják, a hangszer jelenlegi őrzési helyén, a Zenetudományi Intézetben. A hangszerről előzetes információkat a Zeneakadémia főtitkári irodájában, a 06 1/ 462 4659-es telefonszámon kérhetnek.