A tavalyi esztendőben a Magyar Magic programjában kétszer is fellépett, meghódította a londoni közönséget. Zongoraversenye a Zeneakadémián két alkalommal is nagy sikert aratott, a Bartók Rádió szilveszterkor tűzte műsorára. A siker egyik bizonyítéka, hogy a koncertszervezők máris újabb fellépéseit kötötték le. Május 20-án Miskolcon szerzői estjére kerül sor: a Miskolci Szimfonikus Zenekart Kovács László vezényli, fellép a Creative Art Jazz Trio és Winand Gábor.

Miközben több mint 150 filmnek a zeneszerzője, az idei filmszemlén nemhogy nem kapott életműdíjat, de meghívni is elfelejtették. (Tavaly a kulturális tárca vezetőjének javaslatát figyelmen kívül hagyva, zeneszerzőtársa alantas módon kihúzatta a javasoltak listájáról.) Aki ismeri Vukán Györgyöt, régóta tudja, hogy őt a kicsinyes, belterjes torzsalkodások nem tudják eltéríteni a hivatásától.

Most is töretlenül dolgozik, és továbbra is szoros kapcsolatban áll a filmvilággal: Bacsó Péter legújabb filmjéhez, a Lumnitzer nővérekhez, a rendező kérésére még a forgatás megkezdése előtt elkészítette a zenei betéteket.

Vukán György - Fábry Zoltán A tavalyi esztendőt számba véve Vukán György fontosnak tartotta megemlíteni a Nemzeti Táncszínházban bemutatott Chopin- és Gerswin-estjét, melyet nyáron a Táncszínház belső udvarán többször is előadtak. Szeptemberben Londonban, a Bloombury Színházban Gerard Presencer fiatal, alig harmincéves, kiváló muzsikussal volt fellépése, ami a sajtóvisszhangok szerint az egész magyar évadnak az egyik legsikeresebb jazzkoncertje volt. Ezt a koncertet is felvették, és valószínűleg CD-n is megjelenik.

"Gerard Prensencer különben fantasztikus zenész, amellett, hogy nagyon jól játszik, a Royal Academia Music igazgatója és a berlini akadémia főnöke - nyilatkozta a Terasznak Vukán György. - Két évvel ezelőtt találkoztam vele Londonban, ahol duóban léptünk fel. Olyan pozitív élmény volt mindkettőnk számára, hogy azóta többször kerestük az alkalmat a közös koncertre.

A múlt esztendőben szinte megszakítás nélkül dolgoztam, komponáltam. Megcsináltam a Porgy és Bess Greshwin-opera koncertváltozatát rézfúvós ötösre, szaxofonkvartettre, amely egy nagyon érdekes ál-bigbandként fog hangzani. Kétrészes koncertanyag lett belőle, terveim szerint Bontovics Kati lenne Bess, Winand Gábor pedig Porgy.

Többek között Bach- és Gershwin-átiratok mellett megcsináltam saját operámat a Budapest Jazz Orchestrára, énekesekre és szólistákra. Ez a fajta feldolgozás akár külön, önálló életeket is élhet, és így akár Angliában is bemutatható. Ez igen nagy munka volt, hiszen olyan, mintha az ember újra írná az egészet."

Az utóbbi napok örvendetes eseménye volt március 2-án Vukán György zongorára-fagottra írt öttételes szonátájának ősbemutatója, melyre a Debreceni Fagott Fesztiválon Lakatos György fagottművésszel adott közös koncerten került sor az Egyetem téri Liszt-teremben.

A közeljövővel kapcsolatosan megtudtuk Vukán Györgytől, hogy már dolgozik az idei nyárra a Nemzeti Táncszínházba tervezett két balett zenei anyagán. Az egyik egy Gershwin-est lesz, melyet Horgas Eszter fuvolaművésszel együtt fog előadni. Ebben a Kék rapszódiát kivéve az egész Gershwin-oeuvre benne lesz. A Nagykovácsiban minden nyár végén megrendezésre kerülő Linum Fesztiválra Bach-anyaggal készül. A napokban készült el két lemezének zenei anyaga. A lemezbemutató koncert május 5-én lesz a Művészetek Palotájában.

Gershwin-estjét június 16-án és 17-én a Nemzeti Táncszínházban tartják.

Meláth Andreával, a kiváló mezzoszopránnal június 6-án Londonban Bartók-Vukán-dalestet tartanak. Az első részben Meláth Andrea Bartók-dalokat ad elő, majd az est további részében Vukán szerzeményeit angol nyelven énekli.

Gőz László, a Budapest Jazz Fesztivál művészeti vezetője az idei, szeptemberben megrendezésre kerülő esemény zárókoncertjére hívta meg Pege Aladárt és Vukán Györgyöt. Vukán valószínűleg egy szimfonikus zenekarra és trióra írt versenyművét mutatja majd be.