(MTI) - A szeptember 5. és 12. között tartandó eseményen különféle korosztályok, különböző képzettségű muzsikusok versenyezhetnek, valamint vehetnek részt kurzusokon és szakmai konferencián.

   
A Pécsi Tudományegyetem művészeti kara a 2005-ben és 2007-ben rendezett Liszt-zongoraverseny folytatásaként tartja a szimpóziumot. A Hungarofest Klassz Zenei Irodájával együttműködésben létrejövő egyhetes esemény az improvizáció iránt érdeklődő zeneiskolásoknak, klasszikus zongora, orgona vagy jazz zongoratanulmányokat folytatóknak három kategóriában indít kétfordulós improvizációs versenyt.
   
Ezen kívül neves előadóművészek koncertjeit hallhatják az érdeklődők. Lesznek kerekasztal-beszélgetések pedagógusok, előadóművészek, a művészetpedagógia meghatározó műhelyeinek képviselői részvételével. A téma a művészképzés, a pályakezdő művészek továbbképzése és bevezetésük a koncertéletbe.
   
Az improvizációs verseny programját a klasszikus zongora- és orgonairodalom, a jazz különböző irányzatai, korszakai, zenei formái és improvizációs technikái alapján állították össze.
   
A verseny fődíja - kategóriánként 2000 euró (csaknem 600 ezer forint), a különdíjasok 500 eurót (mintegy 150 ezer forintot) kaphatnak. A versenyzők elnyerhetik fesztiválok, rádiótársaságok, koncertrendezők szerződésajánlatait, meghívásait. A díjkiosztó gálakoncertet az MR3-Bartók rádió közvetíti.
   
A mesterkurzusok vezetői zsűritagok is lesznek: Apagyi Mária, a Pécsi Martyn Ferenc Művészeti Szabadiskola tanára; Binder Károly zongoraművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető tanára; Rob van Kreeveld zeneszerző, jazz zongorista, a rotterdami és az amszterdami konzervatórium volt tanára; Király Csaba zongora- és orgonaművész, a Pécsi Tudományegyetem művészeti karának tanára és Thierry Escaich orgonaművész, zeneszerző, a párizsi Conservatoire orgonatanára.