1.
2018. január 7., vasárnap, 11 óra és 17 óra
Pezsgős újévi koncert a Kék Duna Koncert-Szalonzenekarral
Művészeti vezető: Berki Sándor
Ragyogó színfoltja a magyar klasszikus szórakoztató zenének a Kék Duna Koncert-Szalonzenekar, melynek tagjai Kassai Róbert (zongora), Bánzi Richárd (gordonka) és Puporka Ferenc (nagybőgő), zenekarvezetőjük: Berki Sándor hegedűművész. Nem tévedett Andrew Lloyd Webber, mikor őket hívta meg egy magán partijára. Önök sem tévednek, ha elfogadják a mi meghívásunkat, hogy a hagyományos újévi koccintással, fülbemászó melódiákkal, örökzöld slágerek színes csokrával és ezzel a nagyszerű Kék Duna Koncert-Szalonzenekarral kívánjunk minden kedves vendégünknek boldog új évet! A nagy sikerre való tekintettel ezt az évet is dupla előadással indítjuk.
Belépőjegy egységesen: 3000 forint
Támogató: Nemzeti Kulturális Alap
2.
2018. január 8., hétfő, 19 óra
A zongoránál Darvas Ferenc
Darvas Ferenc ismét eljön az Óbudai Társaskörbe, lehet megint köré ülni, régi dallamokat, slágereket, történeteket hallgatni, és lehet vele énekelni a kedvenceket.
Belépőjegy egységesen: 1000 forint
3.
2018. január 12., péntek, 19 óra
Kedvenc dolgaim ? Szulák Andrea estje
Közreműködik: Elek Norbert ? zongora
Mikor a ?80-as évek végén hazatért külföldi vendégszerepléseiről, az itthoni szakma suttogta már nevét, de először bizonyítania kellett a hazai közönség előtt is. Énekelt az új Neoton együttesben, nyert táncdalfesztivált itthon és külföldön. Otthonosan mozog a pop, a funky, a diszkó, a jazz és a musicalek világában egyaránt. Első szólólemeze 1992-ben jelent meg, melyet további kilenc követett, 1994-ben pedig eMeRTon-díjat kapott. Főszerepeket játszott, és játszik több budapesti és vidéki színházban, számtalan musical és zenés előadás hazai sikere fűződik a nevéhez. Ezen az estén Szulák Andrea életének fontos pillanatait villantja fel a tőle megszokott könnyed stílusban, zongora kísérettel. Mintha csak egy kávéházban találkoznánk vele ? énekel, mesél, szórakoztat bennünket, miközben az elmúlt közel három évtized is felelevenedik.
Belépőjegy egységesen: 2000 forint
4.
2018. január 13., szombat, 11 óra
Farsangi utazás ? A Liszt Ferenc Kamarazenekar matinéja
Szerkesztő és zongorán közreműködik: Simon Izabella
Téli dallamok, északi mesék, karneváli mulatságok, a zene, az irodalom és a képzőművészet egymásba fonódó mesés világa várja a családokat, majd a koncert után kézműves foglalkozás is lesz a farsangi témakörből. Óvodásoknak, kisiskolásoknak és az őket kísérő felnőtteknek ajánlott ez az interaktív műsor.
Belépőjegy egységesen: 1000 forint
5.
2018. január 18., csütörtök, 19 óra
Tánc-hang-fantázia II.
Turós Enikő, Turós Eszter ? zongora
Debussy: Kis szvit
Mozart: C-dúr szonáta, K. 521
Schubert: f-moll fantázia, op. 103 D. 940
Bizet: Gyermekjátékok, op.22 ? részlet
Poulenc: Szonáta
A Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően folytatódik a zongoratanár testvérpár hangversenysorozata, melyben a zongora négykezes irodalmát kívánják közelebb hozni a hallgatósághoz. Szívügyük, hogy az ifjúságot ne csak iskolai keretek között neveljék, hanem nívós, magas színvonalú művészi élménnyel is gazdagítsák. Diákok és szülők, fiatalok és idősebbek most újabb hat zeneszerző négykezes műveivel ismerkedhetnek meg.
Belépőjegy: 1200 forint, diákjegy: 600 forint
Támogató: Nemzeti Kulturális Alap
6.
2018. január 19., péntek, 19 óra
Négy szerző, két előadó
Másik János ? zongora, gitár, bandoneon, ének
Kovács Ferenc (Öcsi) ? hegedű, trombita, ének
Cseh Tamás, Leonard Cohen, Másik János és Kovács Ferenc szerzeményei
?Cseh Tamás dalai kihagyhatatlanok, ha Másik János lép színpadra. Ezek a kultikus dalok egy generáció életérzését fogalmazzák meg. A ma már szintén halhatatlan kanadai költő-zenész, Leonard Cohen dalai ugyanígy megérintik a magyar szíveket. Másik János egészen széles zenei spektrumban mozog otthonosan: Zeneakadémiát végzett, de dzsessztanszakra is járt, underground zenészként lett ismert, filmzenéket írt, színészek lemezéhez komponált zenét. Élvezi a sokszínűséget, a zene szinte minden területéről hív partnereket, most a nagyszerű dzsesszzenészt, Kovács Ferenc Öcsit választotta. A sokszínűség igénye közös a két zenészben. A Zeneakadémián megszerzett diploma után több szimfonikus zenekarban játszott, emellett azonban egyéb zenei műfajok megismerésére is hangsúlyt fektetett Kovács Ferenc Öcsi. A népzenétől a kortárs zenén keresztül a dzsesszig minden komolyan érdekli, pályája során számos kortárs alkotóműhely munkájában vett részt. Dolgozott többek között a 180-as Csoporttal és Szabados György MAKUZ együttesében, alapító tagja volt a Budapest Ragtime Bandnek, játszott Dresch Mihály kvartettjével és a Balogh Kálmán Gipsy Cymbalom Banddel? ? írja Szőke Cecília.
Belépőjegy: 1600 forint, diákjegy: 800 forint
7.
2018. január 20., szombat, 15 óra
MOZART KLUB
Utazás a zene körül
Hol van keringőország?
Lakatos György vezetésével
Tiszteletbeli elnök: Varga Károly
A Mozart Klub egyfajta nyitott zeneiskola mindenkinek:
?A zene csodálatos, de nem titok. Megfejthető és megtanulható, de csak nyitott füllel nyitott szemmel, nyitott értelemmel és nyitott szívvel. Talán erre (is) jó a Mozart klub? ? vallja Lakatos György.
A különböző zenetörténeti korszakokon áthaladva megmutatják, hogy milyen is volt a korszak zenéje az egyes országokban, régiókban. Természetesen ebben az évadban is élőzene lesz az előadásokon, minden alkalommal a Zeneakadémia hangszeres és énekes növendékeit, illetve tanárait hívják meg.
Féléves bérlet felnőtteknek: 1500 forint, gyermekeknek és diákoknak: 1000 forint
Alkalmankénti belépőjegy felnőtteknek: 500 forint, gyermekeknek és diákoknak: 300 forint
Támogató: Nemzeti Kulturális Alap
8.
2018. január 26., péntek, 19 óra
Hangszercsodák Óbudán
Mandel Róbert együttesének hangversenye
Mandel Róbert ? organistrum, vielle, violon de fer
Szentpáli Roland ? serpent, ophicléide, serpent Forveille
Kállay Gábor ? ének, blockflöte, trombula
Andrejszki Judit ? ének, clavisimbalum, csembaló
Szabó Zsolt ? viola da gamba, viéle
Benkő Mihály ? arciliuto, theorba, barokk lant, barokk gitár
Várallyai Ágnes ? zongora
A késo? középkor és Mátyás király udvarának zenéje, majd Európa reneszánsz udvarainak muzsikája számos korábban teljesen ismeretlen hangszer megszületésének kedvezett. A lantok, sípok, virginálok és viola da gambák mellett olyan különleges hangszereket kezdtek építeni, mint az organistrum, a clavisimbalum, a különféle fidulák és rebecek, a nagy krummhornok, gemshornok és más különleges fúvóshangszerek. A barokk zenei korszakból még az avatott zeneérto?k is csak igen kevés zeneeszközt ismernek, pedig a 17-18. század bo?velkedik az elképeszto? hangszer különlegességekkel. A francia, itáliai és spanyol udvarok legkedveltebb instrumentumai között tartották számon a csodálatos barokk lantokat és a hosszúnyakú theorbát, amelyek közül a Mandel Együttes tagjai többet is megszólaltatnak majd. A legkülönösebb korszak a 18?19. század volt, amikor olyan híres zeneszerzo?k, mint Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, majd Liszt Ferenc, Hector Berlioz vagy Giuseppe Verdi mára teljesen feledésbe merült hangszerek megszületésénél bábáskodtak. Az együttes tagjai fáradhatatlan múltmento? igyekezettel és korhű előadásban szólaltatnak meg néhány különleges hangszertalálmányt, köztük a szerpentet, az ophicléidet és a trombulát.
Mandel Róbert
Belépőjegy: 1800 forint, diákjegy: 900 forint
9.
2018. január 27., szombat, 19 óra
Kicsike vigyázzon?
A Hot Jazz Band koncertje
Ábrahám Pál, Eisemann Mihály, Fényes Szabolcs és Márkus Alfréd szerzeményei
Már nyolcadik alkalom, hogy a Hot Jazz Band kedvenc óbudai közönségével köszönti az új évet. Az 1920-as, ?30-as évek iránti lankadatlan nosztalgia újabb és újabb felfedezésekre ösztönzi a zenekart, melyekből igyekszünk a legújabbakat bemutatni.
Bényei Tamás
Belépőjegy egységesen: 3000 forint
Támogató: Nemzeti Kulturális Alap
10.
ÓBUDAI TÁRSASKÖR GALÉRIA
2018. január 10-től január 28-ig
TAN ÁCS AD ÁS
Gerber Márton grafikusművész kiállítása
Megtekinthető hétfő kivételével naponta 15 és 19 óra között.
Támogató: Nemzeti Kulturális Alap