Koncertek, versszínház és közösségi programok egész nyáron a Petőfi Irodalmi Múzeum kertjében

Egyéb

A Petőfi Irodalmi Múzeum kertje, egybenyitva a Károlyi kerttel, új, eddig nem látott pompájában fogadja a múzeumlátogatókat és a város zajából kiszakadni vágyókat. Ennek apropóján indul július 1-jén a PIM KertLabor nevű fesztivál.

Az eseménysorozat célja, hogy a múzeum kertjét valódi közösségi térré alakítsa, valamint közelebb hozza a Károlyi kert látogatóit a múzeum kínálta kulturális lehetőségekhez. Az egész nyáron ár tartó programsorozat kísérletet tesz arra, hogy „kihozza a múzeumot a szabadba”, és a nyári délutánok és esték különleges atmoszférájában megmutassa sokszínű kiállításait és kiterjedt gyűjteményét.

A Muse set című sorozat első eseménye, Pátkai Rozina exkluzív koncertje nyitja a nyári fesztivált július 1-jén. A dalszerző-énekes ezúttal Nemes Nagy Ágnes verseinek és interjúrészleteinek felhasználásával, a PIM Mindenek ellenére föld – Nemes Nagy Ágnes tájképei című kiállításából merítve hozta létre kifejezetten erre az estére alkotott, különleges hangzásvilágát. A program felejthetetlen élményét az esemény helyszíne, a PIM megújult kertje és a Nemes Nagy Ágnes-kiállítás képanyagának animált vetítése garantálja.

A nyári fesztivál további eseményei hasonlóan izgalmas, exkluzív programok, amelyek különböző műfajokkal vonzzák a kert és a múzeum látogatóit. A Párhuzamos történetek című felolvasó-színházi előadásokon kiderül, hogyan hatott egymásra és mi a közös Petőfi Sándor és Petri György, Polcz Alaine és Nemes Nagy Ágnes vagy Nádas Péter és Hajnóczy Péter világában. Horváth Kristóf Színész Bob nyomába ered a Csukás-univerzum ismerős és felfedezésre váró részeinek. A Jelen a kertben workshopsorozatban megtapasztalhatjuk, hogyan segíthet egy kortárs költő megtalálni az egyensúlyt.

A Hajógyár-kertkoncerteken pedig havonta két alkalommal olyan zenei alkotók adnak ízelítőt művészetükből, mint Manoya & az É.G., Brenka, Balla–Cz.K. (Platon Karataev duó), Petruska, Bíró Szabolcs „Maszkura” és Kathy Zsolt.

A Károlyi-kert. Fotó: MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba