A Nemzeti Kastélyprogramban eredetileg két Békés megyei kastély, a geszti Tisza- és a szabadkígyósi Wenckheim-kastély felújítása szerepelt, ám a térség országgyűlési képviselőinek kérésére utólag bekerült a programba a kondorosi is.
?Ennek a kastélyparknak az avatása szimbolikus nyitánya egy új kezdetnek, a parkban található épületegyüttes megújításának? ? fogalmazott avatóbeszédében az államtitkár. L. Simon László kiemelte: mindehhez szükség volt a kormány elkötelezettségére, amellyel útjára indította a Nemzeti Kastélyprogramot, amely épített örökségünk újraértelmezését, és a jövő számára való megmentését tűzte ki célul. Az államtitkár közölte azt is, hogy az épített emlékek felújítása Békésben ezzel nem zárul le, hiszen a kastélyok rekonstrukciója mellett folynak az előkészületek Gyulán is, ahol a vár szűkebb környezete újul meg. ?Vidéki épített örökségeinket jelenlegi állapotukból ki kell mozdítanunk és ezzel együtt új funkciót és új tartalmat kell találnunk megújításra váró műemlékeinknek? ? tette hozzá az államtitkár.
A kétszintes, romantikus stílusban épült Battyhány-Geist- vadászkastély övező 4,5 hektáros kastélykert 204 millió forintos kormányzati és uniós támogatás segítségével újult meg. A munkálatok keretében kövezett sétálóutakat építettek, a park tájidegen növényeit kivágták, helyreállították a korabeli állapotokat.
Az október 6-án tartott avatóünnepség keretében gróf Battyhány Lajos miniszterelnökről és az aradi vértanúkról Ribárszki Péter, Kondoros város polgármestere emlékezett meg.
Dankó Béla, országgyűlési képviselő pedig a Batthyány-Geist Kastélypark történetét idézte fel az építéstől napjainkig.