A nyolcvanas-kilencvenes évek legendás etnorock-zenekarának feltámadása valóságos csoda. Bár az egykori alaptag, Jorgosz elhagyta az együttest, 2005 tavaszán Cziránku Sándor (gitár), a zenekarvezető Herpai Sándor (dob) és Zsoldos Tamás (basszusgitár) az énekes-gitáros Both Miklóssal és Barcza Gergely fúvóssal kiegészülve újjáalakította a Barbarót.
A Barbaro gyökerei a hetvenes évekbe nyúlnak vissza, amikor Tzotzoglu Jorgosz és a hegedűs Szabó András megalakították a Gépfolklór együttest. Jóval később csatlakozott hozzájuk Cziránku Sándor gitáros, és a nyolcvanas évek közepén megjelent Barbaro című zeneanyag már előrevetítette a későbbi etno-rock áttörést. Szabó kiválásával a Gépfolklór megszűnt - Jorgosz és Herpai Sándor létrehozta a Barbarót. Az 1990-ben megjelent első Barbaro-lemez igazi revelációnak számított: feszes ritmusokra és virtuóz gitártechnikára épülő "modernizált" népdalformák, balkáni elemek, csujogatók kavarognak e lendületes anyagban. Ám bármily népszerű fesztiválkedvenc is volt a Barbaro, akármilyen kultusz-sztátuszba is került, a zenészeknek csupán egy második lemezre tellett erejéből. A kompromisszumokat nem ismerő zenészi magatartás arra vezetett, hogy a Barbaro lassan megszűnt létezni.
Közel öt év után alakultak újjá: a Balkan Fanatikban játszó Jorgosz helyett Cziránku Sándor tanítványa, a Kárpát Möbiuszból és a VHK-ból ismert Both Miklós énekel. Az eddigi tapasztalatok és koncertek (Sziget Fesztivál, Zöld Pardon) alapján: elsöprő energiákkal. A Barbaro alapfelállását Barcza Gergely egészíti ki fúvósjátékával.