Crazynight III. 10 éves a Colorstar

Zene

Az október 28-án (szombaton) a Petőfi Csarnokban megrendezésre kerülő közel háromórás gála több szempontból is különlegesnek ígérkezik: a közkedvelt colorStar pszichogiccs klasszikusokon kívül ezen az estén a legfrissebb CS maxi, a ?crazynights? is debütál, melyen a fiúk eddigi munkásságuk összefoglalásán kívül új szerzeménnyel is meglepik rajongóikat. És ha mindez még nem lenne elég: közismert vendégzenészek, női vokál, vonós négyes, fúvósok, egyedülálló fénytechnika, VJ show, illetve a koncert után DJ Jutasi és Nafta emeli az est fényét.

A colorStar zenekar 1996-ban alakult, tulajdonképpen az akkori Vidámpark együttes romjain, úgy, hogy a Vidámpark majdhogynem kilépett önmagából, hiszen Őz Zsolt énekest hátrahagyva az akkori teljes felállás távozott. Nem volt ez persze szokásos szakítás, hiszen főként arról volt szó, hogy a későbbi colorStar tagság (Szalay Péter - gitár, Keleti András - gitár, ének, Balahoczky István - basszusgitár, Farkas Zoltán - dob és egy új ember: Bertók Tibor - szintetizátor) a korábbi dalközpontú, pop-rockzenés formák helyett/után egészen más útra kívánt lépni. A colorStar kezdeti inspirációit az akkor már egyre színesebb elektronikus tánczenei szcéna, a világzene és a kettő metszéspontján burjánzó etno-techno, a népzenék friss technikai megoldásokkal és új felfogásokkal turbózott hibridje, a klasszikus pop-rock sémákat elvető poszt-rock és a 60-as, 70-es évek space rockja adta.

A zenekar első lemeze, az 1998-ban megjelent szójátékos HeavenIceTrip!, melyet társaság a programadó-izű Xplode Your TV'n' Make Your Own Movie (azaz: Robbantsd fel a tévédet és alkosd meg a saját mozidat) alcímmel látott el. Többek közt az alcím sugallta felfogásból következik, hogy a zenekar koncertjein rendszeresen kísérletezik a zenét vizuális elemekkel erősítő megoldásokkal, azzal a céllal, hogy fellépéseit összművészeti eseménnyé emelje.

A colorStar gyorsan felzárkózott a virágkorát élő hazai "partis-élőzenés" színtér Másfél, Korai Öröm alkotta élbolyába, fellépett a legtöbb fontos nyári fesztiválon, körbe-körbejárta az ország klubjait, majd 1999-ben megjelentette az 1.999 című három felvételt - két számot és egy házi készítésű remixet - tartalmazó kislemezt. A zenekar koncert-aktivitása ekkorra már túlmutatott az ország határain - a colorStar bejárta Franciaországot, Németországot, a Benelux-államokat, Szlovákiát, Szlovéniát és Horvátországot, majd később a Zene Ünnepe rendezvénysorozat apropóján eljutott Isztambulba is.

2002-ben készült el és - hosszas kiadói viaskodások után, végül szerzői kiadásban - jelent meg a colorStar második albuma, az ugyancsak beszédes címmel ellátott Via La Musica, amely a bemutatkozó lemezhez képes lazább, szellősebb, a HeavenIceTrip! prog-rockos hangütéséhez képest az elektronikus partizenék és az easy listeninges, nu jazzes ügyek felé tett határozott tánclépéseket.

A Via La Musica megjelenése után változások történtek a zenekar felállásában: Balahoczky István távozott, helyére Bese Csaba érkezett, a sokáig üres billentyűs, szempleres, "gépkezelő" állást pedig Szinovszki Márton töltötte be.

A zenekar harmadik albuma Komfort címen jelent meg 2004-ben, amit újabb tagcsere követett: Bese Csabát Turjánszky György váltotta fel.