Samuel Torres az Alcatrazban

Zene


samueltorres_00.jpg
 Samuel Torres

Samuel Torrest leginkább Richard Bona budapesti koncertjeiről ismerheti a közönség, de néhány éve saját zenekarával is ellátogatott már hazánkba első lemeze, a Skin tones debütálása alkalmával.

 
Több mint 10 éve költözött New Yorkba, ahol pillanatok alatt a latin zenei világ élvonalába került és 4 éven keresztül Arturo Sando zenekarával turnézott. Eközben Tito Puente, Chick Corea és Michael Brecker oldalán is feltűnt, majd csatlakozott a mexikói énekesnő, Lila Downs turnéjához.
 
Koncertjein az európai zenei világtól oly távol álló hangszerek szólalnak meg, mint a maracas, avagy rumbatök, vagy az afrikai kalimba. Most megjelenő lemezét Kamerun fővárosába, Yaounde-be tett látogatása inspirálta, ahol elmerült az afrikai ritmusok világában, majd ötvözte őket a latin jazz, salsa és kubai zenékkel. 
 
Bár Magyarország nagyon távol esik Dél-Amerikától, mégis akad hazánkban is kiemelkedő képviselője a latin-amerikai zenei világnak, Révész Richárd "Ricardo" zongorista személyében, akit 2006-ban José Luis Martinez Hernández, Mexikó budapesti nagykövete kitüntetett a latin-amerikai kultúra népszerűsítésében kifejtett tevékenységéért. Nem érdemtelenül, hiszen mint a Ricardo Salsa Club alapítója és zenei vezetője, mind a montreux-i, mind a gronau-i jazzfesztiválon nagy sikerrel szerepelt zenekarával. A napokban jelenik meg első trió lemeze (Trio Ricardo) menu890 címmel, amelyet Szendőfi Péterrel és Kip Reed basszusgitárossal készített. Kaszás Péter dobos Al di Meola gitárvirtuóz zenekarában játszik 2009 óta. Szerencsénkre a mester éppen szünetet tart két turné között, így ebben a rendkívűli formációban őt is láthatjuk a koncerten.
 
A különleges este közreműködői között köszönthetjük az ütőhangszeres Tar Gergelyt is. Hogy a latin zenei est még színesebb legyen, két hazai élvonalbeli zenész is részt vesz a produkcióban: a basszusgitáros Frey György és a szaxofonos Zsemlye Sándor.