A kulturális és innovációs miniszter emlékeztetett arra, hogy immár ötödik alkalommal támogatja a minisztérium 350 millió forinttal a vallásos könnyűzenét: 150 millió forinttal az új hangszerek vásárlását, 50 millió forinttal a hangszerek felújítását, és 150 millió forint jut a vallásos könnyűzenei programokra szerte az országban és a Kárpát-medencében.
A miniszter szerint a világban az alapértékek, az identitás kérdőjeleződik meg. „Éppen ezért szükséges itt, Magyarországon, hogy mi, magyarok különösen kiálljunk azért, hogy keresztények vagyunk, magyarok vagyunk, és mindezt a családunk körében éljük meg” – hangoztatta.
Advent idején, amikor várakozva készülődünk az ünnepre, fontos, hogy minél többször tudjunk családi közösségben, egyházi közösségeinkben együtt lenni, imádkozni és énekelni – hangsúlyozta a tárcavezető.
Szent Ágostont idézve a miniszter kiemelte, hogy „aki énekel, kétszeresen imádkozik”. A kormány számára fontos, hogy a vallásos zenét, a vallásos könnyűzenét támogassa, hiszen szükség van az imádságra. A támogatottakhoz szólva a miniszter azt mondta, fogadják meg Szent Ágoston szavait: „énekeljünk és imádkozzunk ezáltal kétszer”.
A Felsőkrisztinavárosi Keresztelő Szent János-plébánián a szent misét követően tartott átadáson a díjazottak közül kilencen vehették át Hankó Balázstól és Soltész Miklóstól, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárától a támogatásról szóló oklevelet. Vallásos zenei rendezvények kategóriában a Piarista Rend Magyar Tartománya és a Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános iskolája, hangszerfelújítás kategóriában az Árpád-házi Szent Margit-plébániatemplom és a Szent Szabina Lelkészség, hangszervásárlás kategóriában pedig Nagy Orsolya Borbála, az imperfectum együttes zenésze, Kis Imola Villő, a Törökbálinti Református Egyházközség zenésze, Tahi-Tóth Levente, a Boanergész együttes zenésze, Gurzó János, a Pünkösdi Zenei Misszió vezetője és Ferenczi Sámuel, a Gödöllői Agapé Gyülekezet dicsőítő csapatának zenésze.
A 350 millió forintos keretösszeggel meghirdetett Vallásos Könnyűzenei Program célja a hazai vallásos könnyűzenei kultúra magasabb szintre emelése, a vallási közösségek megerősítése és a fiatalok megszólítása. A 2019-ben indított programban idén a hangszervásárlás és -felújítás mellett már a vallásos tematikájú zenei rendezvények megvalósítására is lehetett pályázni. A kérelmeket magánszemélyek, civil szervezetek, gazdasági társaságok, egyházak, egyházi fenntartású intézmények, helyi kisebbségi és nemzetiségi önkormányzatok, valamint települési önkormányzatok nyújthatták be, a támogatási időszak másfél évre szól.