Az idei fesztivált április 27-én az olasz táncélet meghatározó alakja, a több mint 40 éve működő Aterballetto nyitja meg. A tizenhat tagú táncegyüttes az izraeli Eyal Dadon és az olasz Diego Tortelli koreográfusok által jegyzett Yeled / Shoot Me című előadásával érkezik Budapestre, hogy egy különleges utazásra invitálja a közönséget a gyermeki egzotikum világába.
Május 1-jén és 2-án az izraeli táncművészet nagykövete, a Vertigo Dance Company Noa Wertheim Pardes című új, spirituális alkotását mutatja be, melyet a pandémia okozta bezártság hívott életre. Az előadás zenéjét Itamar Doari világhírű ütőhangszeres művész szerezte.
Természetesen nincs fesztivál a magyar táncélet kiválóságai nélkül: április 29-én, a Tánc Világnapján közös gálaműsorra készül a Magyar Táncművészek Szövetsége és a Nemzeti Táncszínház. A program része „Az évad legjobb alkotója” díját elnyert koreográfus előadása mellett a teljes szakma ünneplése: díjat kapnak végzős növendékek, pályakezdő és már elismert előadóművészek, táncpedagógusok, neves alkotók.
A fesztivál egyik különlegessége, hogy a hazai táncegyüttesek premier-előadásokkal mutatkoznak be. Ilyen A siker kapujában című produkció, amelyben két sokoldalú, fiatal művész, Safranka-Peti Zsófia és Halász Gábor, itthon és külföldön egyaránt elismert, számos díjjal kitüntetett alkotó-koreográfus két-két egyedülálló és különleges koreográfiája lesz látható április 30-án.
Május 3-án a PR-Evolution Dance Company Vörösmarty Mihály jól ismert drámai költeményét, a Csongor és Tündét mutatja be Nemes Zsófia érzékeny és humoros koreográfiájával. Május 4-én a Nomád Nemzedék Társulat egyedülálló színpadi adaptációval mutatkozik be a fesztiválon Mozart egyik legismertebb operája nyomán, amelyet Novák Péter, a sokszínű alkotó-előadó álmodott meg. A Varázsfurulya című előadásban a magyar népdalé és a néptáncé a főszerep, de az összművészeti alkotásban helyet kap Csokonai Vitéz Mihály költészete, árnyjáték és egy vonósnégyessel kiegészülő folklórzenekari kíséret is.
A Feledi János – Feledi Project különleges atmoszférát teremtő előadása Prosper Merimée Carmen című novellája nyomán született. A Car(wo)men című, klasszikus és kortárs elemeket magában foglaló produkció öt női előadó tolmácsolásban kel életre a színpadon.
A fesztivál zárónapját a Szegedi Kortárs Balett koronázza meg legújabb, Lear című darabjával. A tragikus shakespeare-i klasszikust az együttes művészeti vezetője, a Kossuth-díjas Juronics Tamás állítja színpadra.
Nyitókép: A siker kapujában. Fotó forrása: Nemzeti Táncszínház