Artisjus: az egyesület felett most is van állami felügyelet

 
(MTI) Ezt arra reagálva közölte az Artisjus, hogy Zakó László jobbikos országgyűlési képviselő szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta, állami irányítás alá kellene vonni a jogvédő szervezetet.
  
Victor Máté, az Artisjus elnöke közleményében visszautasította az "alkotók alapvető jogainak ilyen nyílt megtámadását", és közölte, egyeztetést kezdeményez Zakó Lászlóval, mert az általa benyújtott petíció tárgyi tévedéseket és elavult információkat tartalmaz. Hozzátette: az egyesület a szerzői jogkezelőkre vonatkozó valamennyi iparági szabványt teljesíti, a jogkezelők önkéntes nemzetközi működési kódexe minden szabályának megfelel, működését demokratikusan a szerzők irányítják.
  
Zakó László sajtótájékoztatóján azt mondta, elfogadhatatlan, hogy bár ígéretet kaptak rá, de még mindig nem rendezte a kormány az Artisjus tevékenységét; az ellenzéki párt szerint állami irányítás alá kellene vonni.
  
Az ellenzéki politikus szerint a szerzői jogvédő egyesület működése számos anomáliát vet fel. Példaként említette, hogy az Artisjus monopóliumként működik, meghatározza a beszedendő jogdíjakat az állam beleszólása nélkül, valamint a felosztásról is egyedül dönt. A Jobbik 15 pontos petíciót nyújtott át az Artisjus képviselőjének.