A pályázat célja az volt, hogy a reneszánsz szellemében és a mai idők szavát követve országszerte segítse elő a korszerű vizuális környezet és kommunikáció iránti társadalmi-közösségi igény terjedését; valamint adjon lehetőséget kortárs magyar tervezőművészek számára, hogy társadalmi-megrendelői igényekhez alkalmazkodva tegyenek javaslatot az adott helység átgondolt koncepción alapuló, vizuálisan is egységes arculatára.
Fontos cél volt még, hogy a pályázat mutasson vonzó példákat a megbízást adó helyi lakóközösségek és a felkért művész kölcsönös megbecsülésen alapuló színvonalas és kreatív együttműködésére, illetve, hogy járuljon hozzá a kortárs alkalmazott művészet és a társadalmi megrendelők közötti viszonyról való fontos kritikai diskurzus újjáéledéséhez.
Pályázni olyan, 2008-tól megvalósuló arculati projekttervvel lehetett, amelyet egy (vagy több) tervezőművész valamely szabadon választott települési önkormányzattal közösen nyújt be.
25 pályázat érkezett be, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) által felkért kuratórium úgy döntött, hogy négy települést díjaz, közülük hármat négy millió forinttal, Visegrád városát pedig nyolc millió forinttal.
A nyertes városok és tervezőművészek:
Biatorbágy - Kara György
Dunaföldvár - Endrődy Orsolya
Kecskemét - Farkas Antal Jama
Visegrád - Kacsán György