(MTI) - Beszámolt arról, hogy a kórusból tizennégyen szerepelnek majd Brüsszelben, egy fiú van közöttük, aki "kannázik". A bódvalenkei kórus autentikus cigány zenét játszik. A műsoruk egy helyi népdallal kezdődik, emellett előadnak más népdalokat, cigány nótákat és egy "hallgatót", amely egyfajta siratóének. A repertoár végén a magyar cigány Himnuszt hallhatja a közönség.
Az asszonykórus szereplése közben 170 diát vetítenek le a résztvevőknek, amelyen bemutatják a teljes freskófalu projektet. Láthatók a freskók, illetve az a folyamatot, ahogy ezek az alkotások készültek - részletezte Pásztor Eszter.
Beszámolója szerint lesznek képek a tavalyi Sárkányünnepről is. Bemutatják az elmúlt két év munkáját, amely azt bizonyítja, "van kiút, ha rögös is" - magyarázta a projektvezető.
Pásztor Eszter megemlítette, hogy a helybeli nők az énekléshez a sajókazai asszonykórustól kaptak kedvet. Lassan műsorrá vált a repertoárjuk, és már egy másik borsodi faluban, Szakácsiban is felléptek már.
Az Európai Parlament cigány integrációs rendezvényén a bódvalenkeiek műsora mellett levetítenek egy magyar dokumentumfilmet, amely a
Barlang címet viseli, és a szomolyai barlanglakások lakóinak életét mutatja be.Bódvalenke az észak-borsodi térségben a szlovák határhoz közeli kis falu, különlegességét annak köszönheti, hogy hátrányos helyzetéből egyedülálló módon próbál meg kitörni. A kisközség házainak falán ugyanis a világon egyedülálló cigány (magyar és európai cigány) festészeti szabadtéri tárlat van kialakulóban.