(MTI) - A négy díjazott kimagasló kultúraközvetítői munkássága, magas szakmai felkészültsége elismeréseként kapja az 1992-ban alapított erkölcsi díjat - mondta Balassa M. Iván, a Kultúraközvetítők Társasága alelnöke csütörtökön.
Orbán György 2001 óta rendezője a Ráday utcai Ünnepi Könyvhétnek, 2003 óta a Költészet napi fesztiválnak, 2002 óta szerkesztője a Mesterkurzus irodalmi sorozatnak. A Ráday Könyvesházban alakult meg a Magyar Műfordítók Egyesülete és saját irodalmi-műfordítói sorozatának is a könyvesházi pince a helyszíne.
Bordás István munkáját a Bodrogkeresztúri Faluház vezetőjeként kezdte, később részt vett a Zempléni Művészeti Napok lebonyolításában. 2007 óta a Sárospataki Képtár vezetője. 2000-től a Zempléni Múzsa című társadalom-tudományi és kulturális folyóirat főszerkesztő-helyettese, 2003 óta lapigazgató, egyben a Zempléni Múzsa Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A Teva Magyarország Zrt. gyógyszergyártó cég jelentős támogatója a Roma Veritas Alapítványnak, amelynek segítségével tehetséges roma fiatalok egyetemi tanulásához ad ösztöndíjat; a Teva ezen kívül nagy összeggel támogatja a fiatal filmesek művészfilmjeinek megvalósulását és ösztöndíjat létesített fiatal, frissen végzett diplomás színészek számára is.
A Budapesti Városvédő Egyesület ebben az évben ünnepli megalakulásának 25. évfordulóját. Az eltelt 25 év alatt az épített környezet védelme, a régi értékek megmentése, Budapest szellemi örökségének összegyűjtése és feldolgozása terén számos jelentős eredményt ért el. Helyi csoportjai, önkéntes segítői, vetélkedői révén több generáció tagjaival bővült a városért tenni akarók köre. Működésük nyomán a települési értékvédelem országos mozgalommá vált.
A Fehér rózsa-díj a szervezet célja szerint a minőség, a közösségek, az alkotó és értékőrző emberek iránti tiszteletet fejezi ki. A társaság a kultúraközvetítő szerepet nem köti szakmához vagy intézményhez, csak az elhivatottsághoz. A díjat a közgyűlés minden évben titkos szavazással ítéli oda.