(MTI) A Magyar Örökség-díj bírálóbizottsága immár kilencedik esztendeje, évente négy alkalommal, állampolgári javaslatok alapján hozza meg döntését titkos szavazással.
A grémium Magyar Örökség-díjjal ismerte el Szőnyi Erzsébet zeneszerző, zenepedagógus, karnagynak a kodályi hagyományt ébren tartó szolgálatát.
Szabó Dénes, valamint az általa vezetett nyíregyházi Cantemus Gyermekkórus és a Pro Musica Leánykar teljesítménye szintén Magyar Örökség lett.
A délvidéki Dudás Károly író, a Hét Nap főszerkesztője a magyarságot erősítő szolgálatáért részesült az elismerésben.
Zielinski Szilárd (1860-1924) műegyetemi tanár, a vasbetonépítés magyarországi meghonosítója, a Budapesti Mérnöki Kamara első elnökének mérnöki, alkotói munkásságát nyilvánították Magyar Örökséggé.
Bejegyeztetett a Magyar Örökség aranykönyvébe Endrédy Vendel (1895-1981) ciszterci szerzetes, zirci főapát, tanár nevelői munkássága és emberi helytállása.
A "Magyarság Láthatatlan Szellemi Múzeumába" bekerült Keresztury Dezső (1904-1996) irodalomtörténész, esszéíró, műkritikus, tanár, főkönyvtárnok, a Magyar Tudományos Akadémia tagja írói és művelődéspolitikai tevékenysége.
A Magyar Örökség része lett a budapesti "Wekerle-telep emberközpontú épületegyüttese."
Állampolgári jogon mindenkinek módjában áll a díjra javasolni az általa érdemesnek tartott személyt, együttest, intézményt, valamint teljesítményt.
A Magyar Örökség-díj bírálóbizottságának elnöke Hámori József neurobiológus, agykutató, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke.
A kitüntetést életre hívó Magyarországért Alapítványtól a díj gondozását 2003 tavaszán vette át a Magyar Örökség és Európa Egyesület.