(MTI) - A pénteki projektzáró rendezvényen Czirákiné Tóth Edit könyvtárvezető elmondta, hogy az uniós támogatással megvalósuló program során mintegy 1400 főre nőtt a könyvtár látogatottsága, fejlesztették a számítógép hálózatot, és hallássérültek kommunikációját segítő eszközöket vásároltak. A nyugdíjasok az ifjakkal együtt, közös tanfolyamokon sajátíthatják el a 21. századi legmodernebb informatikai ismereteket a december végéig megvalósuló programok keretében. Közlése szerint az intézmény alapítványi forrásból további közel 3 millió forintot fordított a könyvtár felújítására.
Bogdán Marianna, a művelődési központ igazgatója úgy fogalmazott, hogy "ezen a galaxison soha nem jöhet el az a kor, amikor a könyvtáraknak nem lesz helyük az emberi kultúrában." Az intézmény is ezen elvek mellett tette le voksát, ezért fordít évről évre mind többet a könyvtári szolgáltatások fejlesztésére is - tette hozzá.
Kiss Gábor, a Zala Megyei Könyvtár igazgatója kiemelte, hogy a könyvtárfejlesztésekre - a tudásdepó-expressz programra - beérkezett 33 pályázat közül a dunántúli intézmények mindössze hat pályázatot adtak le, ebből két zalaegerszegi lett nyertes.
A zalai megyeszékhelyen a könyvtárak összesen 50 millió forintot meghaladó összeget fordíthattak idén fejlesztésekre, ebből az összegből a pályázat révén az Apáczai János művelődési központ könyvtárára több mint 10 millió forint jutott.
A kertvárosi könyvtár 1988 februárjában nyitotta meg kapuit az olvasók előtt.