Kulturális központok vezetőit választották újra

Kultpol


Intezmenyivezetokkinevezese_Ikvai-SzaboImre_MargittaiKatalin_FodorPeter_BohmAndras_DKOKO20081031001_crop.jpg
Balról: Ikvai-Szabó Imre, Margittai Katalin, Fodor Péter és Bőhm András

(MTI) - A kinevezési okmányokat Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes és Bőhm András, a Fővárosi Közgyűlés Kulturális Bizottságának elnöke adta át pénteken a két vezetőnek.

 
Ikvai-Szabó Imre elmondta: a felmérések szerint átlagban minden fővárosi évente legalább háromszor megfordul a Fodor Péter és Margittai Katalin által vezetett intézményekben, melyek "kulturális alapközműként" viszik el a budapestiekhez a kultúra értékeit. Bőhm András kiemelte: a két intézményvezető nagy hangsúlyt fektet az esélyegyenlőség érvényesülésére, a különböző korosztályok differenciált megszólítására és az informatikai fejlesztésekre, az internetes megjelenésre.
 

FodorPeter_FSZEK_DKOKO20081031002_x.jpg
Fodor Péter

Fodor Péter elmondta: 2001-re megvalósult a FSZEK központi épületének rekonstrukciója, így erre az alapra épülhetett a következő esztendőben benyújtott, hatéves fejlesztési koncepció. 2002 és 2008 között kilenc új bibliotéka épült, jellemzően a főváros külső kerületeiben, illetve 23 tagkönyvtár rekonstrukciója valósulhatott meg, így a FSZEK hálózatába jelenleg 57 tagintézmény tartozik. A főigazgató beszámolója szerint befejeződött a teljes informatikai fejlesztési rendszer kiépítése, így az intézmény valóban használóbarát kiszolgálást tud nyújtani.

 
Fodor Péter megjegyezte: harmincöt tagkönyvtárat akadálymentesítettek, tizenegy helyen működik felolvasógép a vakok és gyengén látók számára, folytatják "könyvet házhoz" programjukat is, melynek keretében a mozgásképtelenek számára is hozzáférhetővé teszik az intézmény szolgáltatásait. A tervekről szólva a főigazgató megemlítette: a következő öt évben hat-nyolc új könyvtár létesítésével számolnak Belbudán, Óbudán, Terézvárosban, Angyalföldön, Zuglóban és Soroksáron, de tíz tagkönyvtár rekonstrukcióját is tervbe vették.
 

MargittaiKatalin_BMK_DKOKO20081031005_x.jpg
Margittai Katalin

Margittai Katalin elmondása szerint a BMK célja, hogy olyan szakmai szolgáltatásokat nyújtson, melyek innovációs értéket képviselnek. Fontosnak tartják a korszerű informatikai eszközök és technikák népszerűsítését. Akkreditált felnőttképzési intézményként a BMK-nak e területen is tervei vannak, elsősorban a művészeti képzést szeretnék bővíteni. Margittai Katalin a következő időszak legnagyobb kihívásnak az intézmény új helyszínre költözését tartotta.