Az ?Okno v Vengriju ? Szem előtt Magyarország? szlogent viselő évad keretében Oroszország nyolc városában 53 programot szerveznek, közöttük klasszikus zenei programokat, balett- és színházi előadásokat. Magyarország különféle irodalmi programokkal, vizuális művészeti eseményekkel, világzenei és filmes programokkal, továbbá konferenciákkal mutatkozik be.
A nagyszabású áttekintő tárlatok az európai környezetbe helyezett Magyarországot mutatják be a XIX-től a XXI. századig. A két legnagyobb kulturális központban, Moszkvában és Szentpétervárott szervezik meg az évad főbb eseményeit. Ezeket a testvérvárosokban és a magyar őshaza területén található nagyobb központokban regionális rendezvények egészítik ki.
Az évad egyik kiemelt eseménye a novemberben a szentpétervári Ermitázs impozáns főlépcsőjével szemben elhelyezkedő dísztermekben megnyíló ?Bécs - Budapest - Szentpétervár a historizmus és avantgárd között 1873-1925? kiállítás lesz. Ezt megelőzően áprilisban nyílik El Kazovszkij tárlata a szentpétervári Márvány Palotában.
A kiemelt zenei programok között szerepel Kocsis Zoltán és a nemzeti filharmonikusok; a Liszt Ferenc Kamarazenekar és Rost Andrea; Jandó Jenő és az Akadémiai Szimfonikus Zenekar; továbbá a Besh o Drom fellépése.
Fellép a Győri Balett a Budapest Klezmer Band kíséretével. A Pintér Béla Társulat, a Parasztoperát, az utóbbi évek legsikeresebb alternatív előadását, a Budapesti Operettszínház a Marica grófnőt mutatja be, a kaposvári Csiky Gergely Színház a Csak egy szög című előadásával lép fel. Retrospektív filmhetet rendeznek Szabó István és Jancsó Miklós alkotásaiból, az utóbbi évek filmterméseiből is vetítenek.
Az évad szlogenje, az ?Okno v Vengriju?, szabad fordításban: ?Szem előtt Magyarország? a Nagy Péter cár tevékenységét jellemző híres mondásra ? ?Ablak Európára? ? asszociál. az évad logójának ?almakupolája? a két ország sajátos jelképeit ötvözi: egyrészt a szabolcsi almára utal, mely a hiánygazdaság időszakában keresett árucikként jelent meg a polcokon, másrészt a pravoszláv templomok hagymakupoláját is megjeleníti. A logo színei és jellegzetes motívumai áttételesen a moszkvai Vaszilij Blazsennij székesegyház hagymakupoláját idézik.