A kitüntetetést ebben az évben Bessenyei Ferenc színművész, Csoóri Sándor költő, Ferencz István építész, Jankovics Marcell filmrendező, Király László erdélyi költő, Marton László színházi rendező, Püski Sándor könyvkiadó, Sánta Ferenc író, Szabó Szilárd és Németh Ildikó néptáncos, koreográfus, valamint Tőzsér Árpád felvidéki író, költő veheti át. A Magyar Művészetért Posztumusz-díjat Dohnányi Ernő zeneszerzőnek és Weöres Sándor költőnek ítélték.
A Magyar Művészetért Tiszteletbeli Emlékérem elismerésben Kovács Gábor részesül a KOGART alapításáért, továbbá Szórádi Sándor A Magyar Művészetért mecenatúrájáért.
A kuratórium megerősítette, hogy továbbra is "önálló, független, privát-közösségi formában kívánja megvalósítani azt az elképzelést, amelyet az 1987-ben létrehozott A Magyar Művészetért Díj mindig is képviselt, mindenekelőtt az eddig odaítélt több mint 200 MM Díj formájában".
A kuratórium elnöke mellett a testület tagja Bella István költő, Berecz András énekművész, Gulyás Gyula filmrendező, Győrfi Sándor szobrászművész, Korniss Péter fotóművész, Makovecz Imre építész és Szabados György zeneszerző, zongoraművész. A testület elnöke az MTI-nek nyilatkozva elmondta, az elismerés célja az alkotóművészek és a hagyományos magyar művészet alkotásainak megbecsülése valamennyi műfajban, határokon innen és túl, az egész világban.
A kitüntetettek egy aranyozott tűz- és sodronyzománc ötvösmunkát kapnak, emellett egy érmet rovásírással, amely a XIV. századi erdélyi ötvösművészetet idézi. A díjazottak jelentős pénzjutalomban is részesülnek.