A testület kormánypárti tagjai támogatásukról biztosították a miniszterjelöltet, az ellenzéki honatyák tartózkodtak.
Bozóki András a bizottsági meghallgatáson azt mondta: "minden erőmmel azon leszek, hogy a kulturális esélyegyenlőség, kulturális esélykiegyenlítődés bekövetkezzék".
"Ezen a területen a civil társadalom minden jelentős szereplőjére szükség van, és különösképpen, megkülönböztetten az egyházakra" - tette hozzá.
A kulturális tárca és az egyházak kapcsolatáról szólva Bozóki András elmondta: az egyházakkal való politizáláshoz, a velük való kapcsolattartáshoz és együttműködéshez nem ágazati szemlélettel, hanem komplexitással kívánnak közelíteni.
"Arról van szó, hogy mi lesz a helye és mi a helye a mai és a jövendő Magyarországán az egyházaknak" - mondta a miniszterjelölt.
Hargitai János, a bizottság fideszes tagja azt kérdezte Bozóki Andrástól, hogy kulturális miniszterként mit kíván tenni a vidéki kultúra fejlődéséért. A miniszterjelölt erre válaszolva azt mondta: kiemelt célnak tekinti azoknak a településeknek a megsegítését, "ahol különösen nagy a lemaradás, ahol nincsenek művelődési házak, nincsen elérhető mozi". Bozóki András a tehetséges vidéki fiatalok számára kiírandó pályázatok lehetőségét is megemlítette.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfői sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy Bozóki Andrást kérte fel kulturális miniszternek. Hiller István MSZP-elnök, a nemzeti kulturális örökség minisztere január közepén közölte, hogy február 14-én lemond tárcavezetői posztjáról, és kizárólag pártelnökként folytatja munkáját.