Szőcs Géza Brüsszelben felszólalt az audiovizuális politikáért felelős miniszterek ülésén

Az Európai Unió audiovizuális politikáért felelős minisztereinek pénteki brüsszeli ülésén Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár felszólalásában hangsúlyozta, hogy az Unió 2012 utáni filmtámogatási irányelveiben figyelembe kell venni a tagállamok egyéni helyzetét, az egyes országok méretét, illetve filmiparuk sajátosságait.

 
A miniszterek röviden ismertették országuk álláspontját a filmipar támogatásával kapcsolatban. Szőcs Géza kijelentette, hogy a találkozón vázolt elképzelések megfelelnek a magyar igényeknek és kedveznek a kisebb országok filmiparának.
 
A miniszterek hangsúlyozták, hogy a kulturális sokszínűség jegyében is szélesíteni kell a filmipar lehetőségeit, ám minden országnak be kell tartania az unió versenyjogi szabályait.
 
Szőcs Géza csütörtökön felszólalt a kultúráért felelős miniszterek találkozóján is. Az ülést követően a miniszterek nyilatkozatukban felhívták a figyelmet arra, hogy meg kell erősíteni a kulturális és kreatív iparok szerepét az Európa 2020 távlati fejlesztési stratégában.
 
Szintén pénteken Szőcs Géza lengyel partnerével, Monika Smolen helyettes államtitkár asszonnyal kétoldalú találkozón egyeztetett a magyar uniós elnökség kulturális prioritásairól.