A Méltóságkereső konferencia szervezői úgy döntöttek, az innováció mezejére lépnek és a hagyományosan megszokott előadások, workshopok helyett ez évben egy ?nagy együtt gondolkodásra? várják a közösségi művelődési és ifjúsági szakembereket, továbbá a rokonterületek képviselőit. A szervezők úgy vélik: a társadalmi párbeszéd kérdéskörét csak egymással közösen, párbeszédben hiteles áttekinteni. Ezért a nap folyamán felmerülő kérdésekre a résztvevők a lehetséges válaszokat számos kisebb csoportban együtt keresik ? egy időben és egy térben beszélgetve, az eredményeket rendszeresen meg-megosztva egymással. A folyamatokat Ruzsa Ágota, a SoL Intézet szakmai vezetője koordinálja.
A konferencia felkért hozzászóló-előadója Tóth Pál, az olasz Istituto Universitario Sophia egyetemi oktatója és dr. Virányiné dr. Reichenbach Mónika, Pázmánd Község polgármestere, továbbá Albert Fruzsina, az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológia Intézetének tudományos főmunkatársa és Eredics Gábor, a Vujicsics Együttes vezetője, a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja.
Az újonnan felállított formai keretekhez híven a szervezők a meghívott előadókat is arra kérték, hogy előre megírt előadások helyett ezúttal a résztvevők együtt gondolkodásának eredményeire reagáljanak, azokkal összefüggésben mondják el tapasztalataikat, meglátásaikat és javaslataikat. A felkért hozzászólók az egyházi, az önkormányzati, a társadalmi-szociológiai és a művészeti-kulturális aspektusait világítják meg a társadalmi párbeszéd megannyi nézőpontjának.
Az ingyenesen látogatható Méltóságkereső konferenciára a szervezők május 24-ig várják a regisztrációkat. A Beke Pál Emlékcím oldalon elérhető a konferencia tervezett programja is.
Beke Márton, a nap házigazdája, a Közös Pontok Közösség- és Településfejlesztő Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta: azt remélik, minden résztvevő úgy tér haza a konferenciáról, hogy legalább eggyel több okát, lehetőségét és módszerét látja a társadalmi párbeszéd fejlesztésének.
Emellett, a hagyományokhoz híven a Méltóságkereső konferencia keretében átadják a Beke Pál Emlékcímeket is ? melyeket minden évben két, arra méltó szakembernek ítélnek oda az alapítók. A Beke Pál Emlékcím célja a közösségi, kulturális, művelődési és ifjúsági szervezetekben, intézményekben, hosszú ideje, példamutató, adaptálható, innovatív tevékenységet végző szakemberek elismerése.
Regisztráció és további információk itt.
A konferencia támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma.