Ez a támogatás idén még hangsúlyosabb, hiszen az eddigi, 100 ezer forintos havi összeg szeptembertől havi 200 ezer forintra változik. Az ösztöndíjak időtartama tizenkét hónap. A fiatalok három különböző ösztöndíj-kategóriában pályázhatnak. A háromszoros Kossuth-díjas magyar zongoraművésznő nevét viselő Fischer Annie zenei-előadóművészeti ösztöndíj a hangszeres és énekes szólisták részére biztosít lehetőséget szakmai pályafutások elindításához. A támogatásban a korábban olyan művészek részesültek, mint Kállai Ernő, aki a világ legjelentősebb színpadain csillogtathatta meg tehetségét. Az idei esztendőben összesen kilenc zenész részesülhet a Fischer Annie ösztöndíjban.
A jazz előadók számára a Lakatos Ablakos Dezső ösztöndíj kínál kiváló alkalmat arra, hogy bemutassák tehetségüket. A jelentkezőknek le kell adniuk repertoárjuk listáját ? amely akár saját szerzeményeket is tartalmazhat ?, részletes munkatervüket, két elismert tanár vagy művész ajánlását, illetve hangzóanyagot, mely alapján három jazz zenésznek vagy formációnak ítélik meg az elismerést. A Lakatos Ablakos Dezső ösztöndíjasok között is számos rendkívüli tehetséggel megáldott művésszel találkozhatunk: 2011-ben Fábián Juli érdemelte ki ezt elismerést.
A Kodály Zoltán nevével fémjelzett ösztöndíjra zeneszerzők, zenetudósok és zenekritikusok pályázhatnak, közülük hatan részesülhetnek támogatásban.
A beérkezett pályázatokat minden esetben rangos szakmai kuratórium bírálja el és ítéli oda a legtehetségesebb fiataloknak. A Fischer Annie kuratórium tagja többek között dr. Vigh Andrea, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora, Fekete Gyula, a Magyar Zeneművészeti Társaság elnöke és Szamosi Szabolcs orgonaművész, a Filharmónia Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. A Kodály ösztöndíjról döntő bizottságban foglal helyet Richter Pál, az MTA Zenetudományi Intézet igazgatója és Hollós Máté, a Magyar Zeneszerzők Egyesületének elnöke. A Lakatos Ablakos Dezső ösztöndíjpályázat bírálói Bágyi Balázs (dobos, zeneszerző, zenetanár, a Magyar Jazz Szövetség elnöke) és Kollmann Gábor (szaxofonművész, zeneszerző, zenetanár, a Magyar Jazz Szövetség vezetőségi tagja) és Márkus Tibor (zongoraművész, zeneszerző, zenetanár) is.
A pályázatok beérkezési határideje 2018. február 5-e.
Az eredményt ünnepélyes keretek között a Zeneakadémián hirdetik ki április 4-én.