Hárman kaptak Szervátiusz Jenő-díjat

Kultpol

szervatiusz_dij2.jpg
Sólyomfi-Nagy Zoltán, Csűrös Csilla, Szabó Ottó és Debreczi Szidónia ösztöndíjas

Szabó Ottó szakrális területen egyike a leggyakrabban foglalkoztatott művészeknek a Felvidéken. Több templomban imádkoznak keresztútsorozata előtt, számos templom belső berendezését, kialakítását is ő tervezte. Legutóbb az ipolynyéki templom teljes belső terén dolgozott ? mondta el felesége.

Döbrentei Kornél Csűrös Csillát méltatva és hitvallását idézve úgy fogalmazott: ?életcélja a sötétség felkészített hatalmai elleni küzdelem kitartó vállalása", a nemzeti kultúra értékeinek magas színvonalú közvetítése.

Sinkovits-Vitay András színész méltatása szerint Sólyomfi-Nagy Zoltán azokat az ősöket követi, akiket az ő ősei követtek. A regős tanító hosszú útja során szerezte meg azt az ősi tudást, amelyet tovább ad.

szervatiusz_klara1_600x415.png
Szervátiusz Klára

Szervátiusz Klára elmondta, hogy idén első alkalommal adják át a Szervátiusz Tibor-ösztöndíjat, amelyet férje halála után alapított. Az egy évre szóló ösztöndíjat minden évben egy tehetséges, rászoruló művészeti középiskolásnak vagy kezdő képzőművésznek ítélik oda. Az elismerést elsőként egy erdélyi diák, Debreczi Szidónia vehette át. A tanuló a Sepsiszentgyörgytől 10 kilométerre fekvő Kálnokról ingázik naponta, és tanulmányai mellett beteg édesanyját is segíti.

Az ünnepségen Szervátiusz Klára megemlékezett arról, hogy a díjakat odaítélő Szervátiusz Alapítványt férje, Szervátiusz Tibor szobrászművész alapította 2003-ban édesapja, Szervátiusz Jenő születésének 100. évfordulója alkalmából. Egyúttal létrehozta a Szervátiusz Jenő-díjat azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a Kárpát-medencében alkotó magyar művészek munkáira.

Fotók: MTI/Mohai Balázs

Forrás: MTI