Kultúrával a családokért

Kultpol

03zsolnaylp1_900x600_600x244.png
Fotó: MTI/Löffler Péter

Vincze Balázs, a kulturális holding ügyvezetője az eredményeket összegezve azt hangsúlyozta: nemcsak szórakozásra és kikapcsolódásra adtak lehetőséget, hanem tudást, tartalmat és segítséget nyújtottak a szülőknek, nagyszülőknek és a családosoknak. A pályázatban vállalt ötezer látogató helyett csaknem tízezren vettek részt a programokon ? közölte, egyúttal méltatta a részt vevő pécsiek nyitottságát.

Görgőy Rita családszociológus, a projekt szakmai vezetője a részletekről elmondta, hogy krízishelyzeteket megelőző és kezelő, valamint ismeretátadó és élményadó programokat, tanácsadásokat, workshopokat, illetve készségfejlesztő tréningeket, művészetterápiás foglalkozásokat is tartottak. A gyermekes családok mellett a párkapcsolatban lévő, házasság előtt álló fiatalokat és az időseket is sikerült megszólítani a foglalkozásokkal. A 29 témakört körüljáró mintegy 500 program közül példaként említette az Alzheimer Café, valamint a Válás és újjászületés elnevezésű önsegítő csoportok iránti jelentős látogatói érdeklődést.

Őri László, Pécs kultúráért felelős alpolgármestere kiemelkedően sikeresnek értékelte a kezdeményezést. A programok közül méltatta a ringató foglalkozásokat, illetve a Szülőakadémia című sorozatot, amelynek keretében mások mellett Bagdy Emőke pszichológus és Pál Ferenc atya is tartott előadást Pécsett.

A Kultúrával a családokért programsorozat a Széchenyi 2020 program Védőháló a családokért című projektjébe illeszkedett, és az Európai Szociális Alap támogatásával valósult meg.