?A kormányhatározat illeszkedik abba az elképzelésbe, hogy ne csak az irodalomban működjön tehetséggondozás. A Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft-n belül működő Előretolt Helyőrség az irodalommal foglalkozik, de szükség van más, művészetekhez kapcsolódó területeken is továbbképzési lehetőségre" ? mondta Demeter Szilárd.
Mint kiemelte, a kulturális újságírásban számos hiányt kell pótolni, és fontos feladatnak tartja a kulturális örökség közvetítését szolgáló tevékenységet végzők kinevelését.
?Első körben alanyt és állítmány egyeztetni tudó újságírókra van szükség, illetve olyanokra, akik képesek kissé tágabb horizonton belül valódi újságírást gyakorolni. Terepre kimenni, körülnézni és megírni, amit saját szemükkel látnak" ? szögezte le a főigazgató.
Kitért arra, hogy a Nemzeti Tehetséggondozó Nonprofit Kft. az elmúlt időszakban létrehozott egy modern képzési centrumot, amely most a 2019/20-as képzési ciklusra tartalomkészítők tehetséggondozására tett közzé pályázatot újságírás iránt érdeklődő Kárpát-medencei fiatalok számára. Kilencven fő részére négy féléves, gyakorlatorientált, ösztöndíjjal járó képzést terveznek szeptember közepétől.
?A cél az, hogy a nagy médiumok a második évben gyakornokként foglalkoztassák ezeket a médiamunkatársakat. A PIM-en belül nincs szó új médiumok létrehozásáról, de elképzelhető, hogy a múzeumon belül létrejövő Petőfi Irodalmi Ügynökség talál új fórumokat tevékenysége számára" ? jegyezte meg Demeter Szilárd.
Forrás: MTI