A legújabbkori népvándorlás kulturális hatásai

Egyéb

Többek között ezekre a kérdésekre kaphatunk választ az Örökség Kultúrpolitikai Intézet A legújabbkori népvándorlás kulturális hatásai című szimpóziumán a Várkert Bazár Cukrászdájában, november 4-én.

A rendkívül aktuális és izgalmas témáról L. Simon László, a Miniszterelnökség államtitkára, Prof. Dr. Marácz László, az Amszterdami Egyetem Európai Tanulmányok programjának egyetemi tanára, és az asztanai L. N. Gumilyov Eurázsia Nemzeti Egyetem tiszteletbeli professzora, valamint Dr. Maróth Miklós orientalista, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja cserélnek eszmét, Rajcsányi Gellért, a Mandiner.hu hír- és véleményoldal főszerkesztő-helyettese moderálása mellett.

A szimpózium témái között terítékre kerül az európai versus nemzeti identitás kérdésköre, valamint az európaiak és a bevándorlók közti nyelvi, vallási, de főleg kulturális különbségek. Górcső alá kerülnek napjaink együttélési modelljei, azok életképessége vagy működésképtelensége, a migráció közép- és hosszú távú kulturális és nyelvi hatásai, továbbá a történelemben már megvalósult civilizációs védekezési mechanizmusok.

oki

Az érdeklődők széleskörű képet kaphatnak a nyugat-európai migráció eddigi legjobb és legrosszabb forgatókönyveiről, a párhuzamos társadalmak lehetőségéről vagy épp a szélsőséges vélekedések veszélyeiről.

Az Örökség Kultúrpolitikai Intézet szimpóziumára az érdeklődők a Facebook-esemény visszaigazolásával vagy az info@oroksegintezet.hu e-mail címre küldött levéllel regisztrálhatnak a rendezvényt megelőző napig.