A valenciai MuVimban (Felvilágosodás és Modernség Múzeumában) június elejétől látható a húszas, harmincas évek kiemelkedő magyar plakátjait felsorakoztató tárlat a közép-európai országok tervezőgrafikai műhelyeit feltérképező kiállítássorozat részeként.
A cseh és lengyel alkalmazott grafika, dizájn és plakátművészet bemutatása után kerül sor a két világháború közötti magyar plakátra. Magyarországra elsősorban a külföldön világhírre szert tett Moholy-Nagy László és Kassák Lajos hívja fel a figyelmet, s most lehetővé válik annak bemutatása, hogy a két nagy mester és a nemzetközi konstruktivizmus más ismert magyar résztvevői - mint Bortnyik Sándor és Molnár Farkas - tevékenysége nyomán milyen robbanásszerű átalakuláson ment át a magyar vizuális kultúra.
A kiállítás nyomán újabb fontos alkotók kerülhetnek be a köztudatba, mint Berény Róbert, Irsai István, Csemiczky Tihamér, Radó György és a Macskássy-testvérek. Kiderül, hogy Vasarely Vásárhelyi Győző néven Bortnyik Sándor tanítványa volt a Műhely nevű grafikai magániskolában.
A tárlatot háromnyelvű - spanyol-magyar-angol - katalógus kíséri, Bakos Katalin tanulmányával és magyar művészek és kritikusok korabeli, emblematikus írásaiból összeállított dokumentumválogatással, továbbá valamennyi kiállított mű egész oldalas reprodukciójával. A Spanyolországban megjelent katalógus Magyarországon is megvásárolható lesz. A további komoly érdeklődésnek köszönhetően 2009 őszén a plakátok Sevillában lesznek láthatóak. A magyar közönség a reprezentatív kiállítást 2010 őszén tekintheti meg Budapesten.