A háromnapos rendezvényen három magyar képregény rajzoló és egy író vesz részt.
A Balassi Intézet Brüsszel és az Európai Unió Nemzeti Kulturális Intézeteinek Szövetsége által (EUNIC) közösen szervezett bemutatkozón rendkívül színes program várja a látogatókat: többek között megtekinthetnek egy kiállítást magyar alkotók munkáiból, együtt rögtönözhetnek a magyar rajzolókkal, illetve meghallgathatnak egy izgalmas előadást a kelet-európai képregény jellegzetességeiről.
A magyar meghívottak:
Bayer Antal író, fordító és kritikus, 2005-ben egyik kezdeményezője volt a Magyar Képregény Szövetség megalapításának és a Budapesti Nemzetközi Képregényfesztiválnak, amelyet azóta is évente megrendeznek. Több ismert képregénysorozat magyar fordítója, mint például az Asterix, a Batman, a Largo Winch és a Dylan Dog. 2008-ban Alfabéta-díjat nyert A Gemini-jelentés című képregény forgatókönyvírójaként. Legutóbbi képregényes munkája Molnár Ferenc első világháborús haditudósításainak a feldolgozása egy lengyelországi vándorkiállítás céljából. Bayer Antal több nemzetközi fesztiválon és konferencián képviselte már a magyar képregényt: Romániában, Finnországban, Lengyelországban, Izraelben és Franciaországban.
Fritz Zoltán 2003-ban diplomázott a MOME-n, de már középiskolás korától foglalkozik animációval. A Magyar Képregény Akadémia alkotócsoport tagja, 2004 óta jelennek meg rendszeresen képregényei. Jelenleg egy kreatív ügynökség grafikai és animációs részlegét vezeti, miközben aktív tagja és egyik ügyvivője a Magyar Képregény Szövetségnek, ahol fő tevékenységi köre a kiállítások és képzések, valamint a Comic Jam képregényes rögtönzési programok szervezése. 2011-ben Korhelyhajhászat című rövid képregényével Alfabéta-díjat nyert. 2015-ben szerzői kiadásban jelentette meg képsorainak egy gyűjteményét. A szövetség képviseletében korábban Görögörszágban, Lengyelországban, Csehországban és Franciaországban vett részt képregényfesztiválokon.
Tondora Judit vizuális antropológia szakirányon végzett 2009-ben a Miskolci Egyetemen, azóta szabadúszó képregényrajzolóként és illusztrátorként dolgozik. Kezdetektől fogva külföldi piacokra koncentrál, munkái megjelentek már amerikai, indiai és ausztrál képregénykiadóknál is. Legújabb képregényes munkája a Trail című sorozat a Cloud9Comix megbízásából.
Erhardt Domonkos a MOME animáció szakos hallgatója. Középiskolás kora óta rajzol képregényeket, 2011-ben csatlakozott a 5Panels alkotócsoporthoz. Néhány képregénye a csapat által kiadott antológiában és az EpicLine havi képregénymagazinban jelent meg. A Magyar Képregény Szövetség friss tagja, főként a Comic Jam rögtönzésekben jeleskedik.