Magyar Kurír: a katolikus egyház internetes napilapja

Kultpol

Amint a szerkesztőségi beköszöntőből kiderül, sok év telt el azóta, hogy az 1909-től előbb Katholikus Tudósító, majd 1911-től Magyar Kurír néven bejegyzett "hírlapértesítő kőnyomatos" megkezdte munkáját, mégpedig azzal a céllal, hogy - az alapító Beniczky Ödön megfogalmazása szerint - "nélkülözhetetlen hírforrás" legyen.

Az egykori "kőnyomatos" most internetes lappá alakul, s ezentúl minden internetező tájékozódhat a hazai és a világegyház eseményeiről a Magyarkurir.hu webcímen olvasható internetes napilapban.

Tallózó a Magyarkurir.hu cikkeiből:

Pünkösd az ikonfestészetben:  Az első ábrázolások Szíriából és Palesztina területéről maradtak ránk, képszerkezetük megegyezett a Mennybemenetel kompozíciójával: a távozó Krisztus helyén a Szentlélek tüzes lángja száll le a Mária körül álló apostolokra.

Ratzinger bíboros, a Luther-szakértő:  Ratzinger bíborosnak volt köszönhető, hogy a megigazulás tanáról szóló katolikus-evangélikus közös nyilatkozat megszülethetett.

Mindszenty József: emlékezet és történelem:  2005. május 17-én "Mindszenty József: emlékezet és történelem" címmel konferenciát rendez az MTA Társadalomkutató Központ és az ELTE Történeti Intézete.

Szent István Könyvhét - május 17-21:  A Szent István Társulat 2005. május 17. és 21. között tizenharmadik alkalommal rendezi meg a Ferenciek terén a Szent István Könyvhetet, a keresztény szellemiségű könyvkiadók hazai seregszemléjét.