(MTI) - Gergely Gábor tulajdonos elárulta, hogy már tíz esztendeje tervezgeti egy, a magyar őstörténethez kapcsolódó élménypark létrehozását. A megvalósítás végül pályázati támogatással sikerült, a 120 millió forintos beruházás felét uniós és hazai támogatás fedezte.
A Tejút régi magyar nevét viselő 2,5 hektáros park fő attrakciója a 3,5 kilométer hosszú sövénylabirintus, amelynek közepe a Csodaszarvast mintázza. Az útvesztőt hidak és kilátók teszik még látványosabbá. Még két-három évbe is beletelhet, hogy a tavasszal elültetett sövények embermagasságúra nőjenek, az oszlopok közé kifeszített hálónak köszönhetően a látogatók azonban addig is próbára tehetik tájékozódó képességüket a labirintusban - jegyezte meg Gergely Gábor.
Az élménypark másik útvesztője honfoglalás kori övcsatot formáz. A labirintus 1200 méter hosszúságban kanyargó, 160-170 centiméter magas falait fűzfavesszőkből fonták. A térképek mellett mindkét helyen találós kérdések segítik majd a vendégek tájékozódását: a helyes utat a magyarsággal és a természettel kapcsolatos feladványok segítségével következtethetik ki a betérők.
Ahogy az elültetett fák megnőnek, a látogatók a számháborúpályán is összemérhetik képességeiket, akik pedig a fizikai igénybevétel mellett szellemi kihívásra is vágynak, hat logikai labirintusban próbálhatják ki, hogy vág az eszük.
Tokovics Tamás, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark igazgatója kifejtette, hogy az intézmény kettős feladatot lát el: a vendégek kiszolgálása mellett igyekszik tanítani is a látogatókat - hasonló szerepet tölt be a Csillagösvény is, amely játékos formában viszi közelebb a magyar történelmet a vendégekhez.
Az emlékpark látogatói a fejlesztéseknek köszönhetően akár egy hosszú napot is eltölthetnek úgy Ópusztaszeren, hogy nem láttak minden kiállítást és attrakciót. A Csillagösvény május 14-ei nyitása után Ópusztaszer már egy hétvégére is tartalmas programot kínál a vendégeknek - vélekedett az igazgató.