A sikeres Young Talents formátum folytatásaként a Next az évente megrendezett designfesztivál szatelitprogramjaként valósul meg. A Next olyan fiatal európai alkotókat vonultat fel, akik előremutató és fenntartható dizájnkoncepciókkal kísérleteznek. Az Eunic Berlin és a Berlin Design Week kezdeményezése lenyűgözően mutatja be, hogy az európai formatervezés miként képes befolyásolni a társadalmi változásokat, és hogyan lehet a technikai innováció katalizátora.
Alexandra Klatt, a Berlin Design Week alapítója és programigazgatója, és a Next kiállítás kurátora 11 ország – Észtország, Nagy-Britannia, Luxemburg, Szlovákia, Szlovénia, Ausztria, Lengyelország, Románia, Svájc, Ukrajna és Magyarország – harminc projektjét és tervezőjét mutatja be. A válogatás átfogó betekintést nyújt a fiatal európai tervezők sokszínű és izgalmas munkásságába.
A kiállítás magyarországi résztvevői: Miklósi Ádám, Kiss Bence Ádám (DBE Furniture), Bakos Gábor (The Concrazy)
Együttműködő szervezetek: Osztrák Kulturális Fórum, Szlovák Kulturális Intézet, Észt Nagykövetség, Collegium Hungaricum Berlin, SKICA Szlovén Kulturális Központ, Ukrán Intézet, British Council, Svájci Nagykövetség, Luxemburgi Nagykövetség, Lengyel Intézet, Román Kulturális Intézet Berlin.
Az olasz Tecnografica cég által gyártott egyedi művésztapéta-kollekció izgalmas kreatív kollaboráció eredménye. Különlegessége, hogy a mesterséges intelligencia felhasználásával jött létre Szauder Dávid Berlinben élő magyar médiaművész és a magyar freeform.ourcollective együttműködésében. A belsőépítész-társulás a designkultúra és képzőművészet határmezsgyéjén egyedi élményvilágok megteremtésére törekszik. A kollekció koncepciója és vizuális világa Szauder Dávid groteszk, szürreális álomvilágából kiindulva jött létre. A Spheres tematika egyes darabjai, a Lithosphere, Hidrosphere, Atmosphere, Biosphere és Thermosphere, háromféle színvariációban jöttek létre.