Beszámolt arról, hogy meghatározták a helyét és kiegészítették a romjait a karzatra vezető lépcsőháznak. A karzat helyére egy fémből készült hidat tettek, amely a torony romjai fölött kiöblösödik és mint egy kilátóról, fölülről lehet áttekinteni az egész kolostoregyüttest. Ezzel újabb fontos állomásához érkezett a rekonstrukció - hangsúlyozta Kiss Katalin. "Most jutottunk oda, hogy az egész épületegyüttes áttekinthető felülnézetből" - emelte ki az osztályvezető.
Felidézte, hogy 1994 óta foglalkoznak a margitszigeti domonkos rendi kolostornak, Árpád-házi Szent Margit egykori lakóhelyének a felújításával. 1996 és 2000 között a Budapesti Történeti Múzeum munkatársai régészeti ásatásokat végeztek, hitelesítették a régi feltárásokat és újakat is kezdtek. Kiss Katalin emlékeztetett arra, hogy 2000-ben készült el a szentély rekonstrukciója. A munkálatok belülről indultak, mivel ezek a részek voltak legépebbek.
A kerengő és a szentély feltárása, rekonstrukciója után egy egészen új részre bukkantak a Duna felőli oldalon, amely szintén megtekinthető felülről, egy másik kis hídról. Ez lehetett annak idején a királyi ház. A további munkákról kifejtette: 2009-ben és 2010-ben a bejárati út és a kolostor közötti terepet, a bevezető utat rendezik és felújítják a kis szentélyt is.
IV. Béla a tatárjárás alatt tett fogadalmat, hogy születendő gyermekét az egyháznak ajánlja fel, ha sikerül túlélniük a pusztulást. Így került Margit először a veszprémi kolostorba, majd a király felépíttette a szigeten a domonkosok apácakolostorát. A királylány 1252-ben 12 apácával együtt telepedett le az új kolostorban. Itt halt meg és itt található síremléke is; az apácakolostor mellett egy királyi házat is emeltek.