A házon 1991-ben emléktáblát avattak Márai Sándor tiszteletére (az író öccse, Radványi Géza világhírű filmrendező 2016 októberében kapott ugyanitt emléktáblát), majd 1998-ban nyílt meg az első emlékszoba az épület földszintjén.
2000-ban, Márai születésének centenáriuma alkalmából a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) állított össze egy kiállítást, főleg fényképekből, Jáky János, Márai unokaöccse pedig festményeket és az író személyes tárgyait hozta el. Ez a tárlat 2011-ig volt látható, amikor Kassa elnyerte az Európa Kulturális Fővárosa 2013 címet, s a város, a helyiség tulajdonosa úgy döntött, hogy a kiállítást modernizálja.
Az új arculatot egy spanyol építész tervezte, a végeredmény azonban megosztotta a közvéleményt. Ráadásul az üzemeltető csak hetente kétszer tette lehetővé a látogatóknak, hogy megtekinthessék a tárlatot, később ennél is ritkábban, így az emlékszoba lassan feledésbe merült.
A Grosschmid-ház alsó helyiségeinek használati jogát 2017 után nagy nehezen visszakapta az emlékszobát korábban üzemeltető Nemzetiségi Kisebbségek Klubja, a helyi Csemadok pedig egy felújított kiállítást hozott létre.
A Grosschmid-ház alsó helyiségei a város tulajdonában vannak, az eredetileg egységes, jelenleg három részre osztott felső lakások közül kettő viszont eladóvá vált.
Kolár Péter, a Csemadok Kassai Városi Választmányának korábbi elnöke, Haraszti Attila kassai főkonzul és Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár segítségével, a magyar kormány támogatásával sikerült megvásárolni a két lakást. A felújítást követően itt kap méltó helyet a Márai Sándor Emlékkiállítás, amely a Petőfi Irodalmi Múzeum szakmai segítségével valósul meg.
A tárlaton fényképek, idézetek, filmfelvételek és eredeti berendezési tárgyak segítségével ismerkedhetünk meg a Márai életében oly fontos szerepet betöltő Kassa történetével, a polgársággal, az író szerteágazó családjával, az 1918?1928 közötti íróvá válás időszakával, az 1928?1948 közötti sikerekkel, végül az ezt követő, 41 esztendeig tartó emigrációval.