(MTI) - Csütörtökön délután szentmise kezdődik a Mátyás-templomban, Hunyadi Mátyás és Podjebrád Katalin emlékére. A magyar király és királyné, illetve az őket megszemélyesítő közreműködők esküvői menete ezután lovagi kísérettel a Kapisztrán térre megy, ahol a párt és a vendégeket lovagok, lantosok, zászlódobálók, udvari bolondok szórakoztatják, miközben szól a zene és tart a reneszánsz divatbemutató. Az estét koncert, táncház és cseh lovagok tűz-show-ja zárja.
Ugyancsak május elsején nyit a Tóth Árpád sétányon a kézművesvásár gyerekfoglalkozásokkal és a Brassimum Quintett zenéjével, majd Berecz András meséivel. Reneszánsz lakomák, malacsütés, táncház, fegyverbemutatók, versfaragás is várja az érdeklődőket, de lehet jósoltatni, lovagi tornán kedvenc vitézünknek drukkolni és a XV. század nevezetes történelmi személyiségei is a Várban "lófrálnak". Korabeli előadások érzékeltetik a középkori hétköznapokat, mindenki kipróbálhatja a lovagok és a várnép hajdani játékait, kifürkészheti az ördöglakatok titkait, a patkóhajítás furfangjait.
Péntek délután mesemondással és rajzversennyel kezdődik a program a Hadtörténeti Múzeumban, a mesemondó Helyey László színművész. Thália és Apollón címmel barangolás kezdődik délután a "Parnasszuson, a Múzsák ligetében", Kónya István lantművész és Mertz Tibor színművész közreműködésével. A Szonettfaragó című program közreműködői Háy János, Kukorelly Endre és Varró Dániel.
Szombat délután ugyanitt mesemondóversenyt rendeznek, délután pedig ismét a magyar reneszánsz udvar művészete lesz a fő téma, Méznél édesb szép szók címmel. Oberfrank Pál színművész Janus Pannonius, Balassi Bálint, Bornemissza Péter, Heltai Gáspár és kortársaik írásait adja elő. Közben magyar lantosok, illetve Bakfark Bálint művei hangzanak fel Kónya István előadásában. A Reneszánsz tükrök című kerekasztal-beszélgetés résztvevői Heller Ágnes filozófus, Szentmártoni Szabó Géza és Bene Sándor irodalomtörténészek és Almási-Tóth András dramaturg.
Részletes program elérhető a Budavári Önkormányzat honlapján.