Generációk nőttek ? nőnek fel úgy, hogy nem ismerik Bíró László nevét. A világhíres feltalálónk halálának 30. évfordulójának alkalmából, egy kiállítással tiszteleg az Országos Széchényi Könyvtár, melynek célja, hogy sokkal többen megismerjék azt a magyar feltalálót, akinek többek között a nevéhez kötődik a golyóstoll feltalálása. Bíró László nem csak találmányaival írta be magát a történelembe, érdeklődése sokfelé terjedt: szeretett írni ? állandó rovata, a Budapesten jól ismert ?Előre? -, egész életét végig kísérő hobbija pedig a festészet és a szobrászat volt.
Az Országos Széchényi Könyvtár általános főigazgató helyettese, Káldos János fejtette ki, miért tartja fontosnak, hogy a könyvtár adjon helyet a kiállításnak.
?A könyvtár, mint az írásbeli információk őrzőhelye, méltó környezetet igyekszik adni ehhez a tárlathoz. A hetedik emeleti katalógus térben rendeztük be a kiállítást, bízva abban, hogy olvasóink, akik golyóstollal jegyzetelnek és más érdeklődök is, szívesen nézik meg a Bíró László életét bemutató tablókat és a Montegrappa kollekció gyönyörű darabjait.?
Káldos Jánost követően Szőcs Géza miniszterelnöki főtanácsadó, valamint az Országos Könyvtári Kuratórium elnöke osztotta meg javaslatait a látogatókkal, annak érdekében, hogy sziklaszilárdan megmaradjon a magyar feltaláló emléke hazánkban.
?A következőket kezdeményezem: nyilvánítsuk mi is a feltalálók napjává szeptember 29-ét, Bíró László születésnapját. Helyezzünk emléktáblát az épületre, amely Bíró egykori szülőháza helyén áll. Kerüljön Bíró szobor valamelyik közeli, erre, alkalmas köztérre.? Szőcs Géza továbbá javasolta azt is, hogy országszerte nevezzenek el Bíró Lászlóról utcákat, iskolákat.
A kiállítást Prőhle Gergely, nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős helyettes államtitkár nyitotta meg.
?Egy legenda újrateremtése a legfőbb cél. A mai kiállítás voltaképpen három dologról szól. Egyik az azzal kapcsolatos felelősségünk, hogy mindaz, amit a magyar diaszpóra alkotott, ehhez az örökséghez nekünk milyen a viszonyunk. A kiállítás másik fontos célja, hogy egy olyan magyar fejlesztő, designer, feltaláló is szerepet kap, mint Megyeri Gábor. Az új tollak fejlesztésével bizonyította, hogy létezik a magyar kreativitás, amire büszkének kell lennünk. A múlt és a jövő összekapcsolódik a mai alkalommal. A legfontosabb maga a helyszín, hogy itt vagyunk a Széchenyi Könyvtárban. A helyszín arra figyelmeztet mindenkit, hogy soha ne fogyjon el előbb a gondolat, mint a tinta.?