Megszavazták a világ hét portugál csodáját

Az Ouro Preto-i assisi Szent Ferenc kolostor és a Salvador de Bahía-i Szent Ferenc kolostor az a két Brazíliában található műemlék, amely szerepel a portugál "származású" világcsodák listáján. A hét nevezetesség listáját az algarvei Portimaóban szerda este tartott gálaesten hozták nyilvánosságra.

A másik öt világcsodának számító portugál műemlékek a következők: az Indiában található Diu XVI. századi erődje, a szintén ebből az időszakból származó, Marokkóban látható Mazagao erőd, az indiai Goában felkereshető Bom Jesus bazilika, a zöld-foki Santiago óvárosa és a Makaóban álló Szent Pál templom. A szervezők elmondták, a műemlékek kiválasztásában 239.418 ember vett részt szavazatával, akik interneten, telefonon vagy SMS-ben küldték el voksukat.

Az esemény a Világ hét új csodája szervezet ötlete volt, Bernard Weber svájci milliomos alapítványáé, aki 2007-ben Lisszabonban hirdette ki a modern világ csodáinak listáját. Az alapítvány a Természet hét csodája címmel újabb szavazást kíván rendezni, amelynek hivatalos eredményhirdetését 2010-ben az Azori-szigetekre tervezik.