Mese nem csak gyerekeknek

Színpad

Az irodalmi Nobel-díjjal kitüntetett, világhírű író egyik legismertebb műve a boldogság kereséséről, a reményről, a szeretetről szól. Egy testvérpár, Tyltyl és Mytyl a kék madár nyomába ered, hogy megtalálja a boldogság titkát. Útjukon barátokkal és ellenségekkel találkoznak, bejárják az egész univerzumot, a kunyhótól az erdőn és az égbolton át a jövő birodalmáig. Elkíséri őket a Nap, a Hold és a csillagok. Sietniük kell, mert az idő véges, és gyorsan pereg. Az alaptörténetben egy éjszaka alatt nőnek fel a hősök. Az egész életük lejátszódik előttünk, gyerekkoruktól az időskorukig nyomon követhetjük sorsukat.

A főbb szerepekben Felföldi Anikó, Papadimitriu Athina, Ullmann Zsuzsa, Kékkovács Mara, Csuha Lajos, Dézsy Szabó Gábor, Lukács Anita, Bojtos Luca, Vágó Zsuzsi, Auksz Éva, Horváth Dániel és Cseh Dávid Péter játszik, de a már ismert és népszerű színészek mellett sok a fiatal: gyermekszereplők és végzős stúdiós növendékek is lehetőséget kaptak a bemutatkozásra.

a_kek_madar2_gyermekszereplok_600x551.png
Molnár André Lukács, a gyermek Tyltyl és Krasnyánszki Stefánia Lujza, a gyermek Mytyl

?Létezik egy hétköznapi tragikum, amely sokkal valóságosabb, sokkal mélyebb, és valódi lényünkhöz sokkal közelebb áll, mint a drámai hősök tragikus kalandjai. Megérezni könnyű, az ábrázolása viszont annál kényesebb, e lényegbevágó tragikum ugyanis nem egyszerűen anyagi vagy pszichológiai természetű. Itt már nem két ember vagy két egymással ellentétes vágy elszánt küzdelméről, szenvedély és kötelesség örök harcáról van szó. Sokkal inkább azt kell felmutatni, milyen megdöbbentő létezésünk puszta ténye, s hogyan boldogul a lélek egymagában. Azt kell megszólaltatni, hogy ? túl az ész és az érzelmek megszokott párbeszédén ? milyen végtelen és emelkedett dialógus zajlik ember és végzete között? ? írta Maurice Maeterlinck A hétköznapi tragikum című írásában.

csoportke_p2_600x400.png
Az előadás alkotói csapata
Lőrinczy György főigazgató elmondta: az volt a cél, hogy Szenteczki Zita korábbi produkciójához, a Szegény Dzsoni és Árnikához hasonlóan ez az előadás is egyaránt szóljon fiatalabbaknak és idősebbeknek, és minden korosztály megtalálja benne a számára fontosat.
Fotók: operett.hu