Messze mentek a huszárok

Kultpol

kedvesgyula_hadtortenetiintezetesmuzeum_igazgato_huszarszobrokatadasa_d_sos20100407002.jpg
 Kedves Gyula, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum igazgatója mond beszédet a szobrokat elnyert települések kihirdetésekor
 
A "Március 15. - Közös tavaszunk" ünnepi programsorozat részeként bemutatott huszárszobor-kiállítást több százezren tekintették meg a fővárosban, ezért a Miniszterelnöki Hivatal felhívást tett közzé a huszárszobrok végleges elhelyezésére.
   
A felhívásra huszonegy hazai és határon túli település jelentkezett.
   
Az elhelyezésről háromtagú szakértő zsűri döntött, a szervező Miniszterelnöki Hivatalon kívül a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum, valamint a Magyar Huszár Hagyományőrző Szövetség munkatársai, akik elsősorban a történeti kötődést, valamint a szobrok széles közönség általi megtekinthetőségét vizsgálták.
   
A következő települések, szervezetek kaptak lehetőséget egy-egy, a településhez, szervezethez kötődő huszárszobor tartós kiállítására: Tápióbicske, a keszthelyi Helikon Kastélymúzeum, Szolnok, Mogyoród, Sümeg, a nyíregyházi Magyar Huszár Alapítvány, a Magyar Honvédség Támogató Dandár (Budapest), Kápolna, Abda, a Pákozdi Katonai Emlékpark, Sepsiszentgyörgy, a kisújszállási Nagykun Nádor Huszár Bandérium, Komárom, Isaszeg, Székelyudvarhely, a Fóti Károlyiak Alapítvány, Szeghalom és Tura.