(MTI) - "Nem könnyű nőnek lenni Mexikóban, és különösen nem az egy mexikói börtönben. Mexikóban a férfiak bűncselekményei felett elnézőbb a társadalom, mintha az elkövetők nők. A mexikói nőt nemcsak a törvény bünteti, de a társadalom és a család is." - írja a Cervantes Intézet közleménye.
Vida Yovanovich fotói rávilágítanak a fegyencnők elzártságára, elhagyatottságára és kirekesztettségére. A fekete-fehér képek bemutatják, hogyan telnek a nők mindennapjai a börtön négy fala között, milyen körülmények között élnek, milyen eszközöket használnak, hogyan próbálják elviselhetőbbé tenni a börtönéletet.
A jugoszláv származású Vida Yovanovich Kubában született, és hét évesen költözött Mexikóba, ahol az egyik legfontosabb vizuális művésszé vált. 1994-ben az atlantai Művészeti Egyetem meghívott művésze volt. 1998-ban jelent meg az Álmok börtöne című könyve, 2000-ben a Guggenheim Alapítvány elismerésében részesült. Kilencven kollektív kiállításon vett részt, egyénileg pedig Kubában, Ausztriában, Jugoszláviában, az Egyesült Államokban, Spanyolországban és Mexikóban állított ki képeket. Budapesti kiállítását július 6-ig tekinthetik meg az érdeklődők a Cervantes Intézetben.