Mire számíthatnak a látogatók a Kultúrházak éjjel-nappal keretében?
Február 13-án, pénteken két ismeretterjesztő előadás lesz: az elsőt Haraszti László festőművész tartja Michelangelo festészetéről a Tájak-Korok-Múzeumok civilszervezet szervezésében, a másikat a Házasság hete rendezvénysorozatunk keretén belül a Szexualitás a házasságban címmel Tapolyai Emőke szexuálpszichológus. Este hét órától Frankl Péter zongorista és Váradi István gordonka komolyzenei koncertje várja a közönséget. Mivel ez az utolsó farsangi hétvége, így szombaton többnyire eköré épül a program. A Balatoni Borbarát Hölgyek szervezésében a 15. Keszthelyi Városi Karneválra kerül sor délután kettőtől: a Festetics kastélytól jelmezesek vonulnak a Fő térig, este hét órától táncos farsangi mulatság lesz a Balaton Színházban, amire előre kell asztalt foglalni. Itt egy vidám táncos estre készülünk, díjazzuk a legötletesebb jelmezeket, a legjobb fánkokat, és a legidősebb részvevőket is.
A programokkal melyik korosztályt szeretnék jobban bevonni a kultúrházi programokba?
A programjaink nagyon széles körnek és korosztálynak szólnak, hiszen a családi rendezvényektől az egyéni programokig mindenkit szeretettel várunk Keszthelyre.
Mikor kapcsolódtak be ebbe a programsorozatba, milyen tapasztalataik vannak az eddigi évekről?
Már a kezdetek óta csatlakoztunk a Kultúrházak éjjel-nappal rendezvényhez, hiszen a fő célja, hogy országosan az emberek figyelmét a művelődési házak felé fordítsa. Az eddigi években is mindig a programoktól függően alakult a látogatók száma, és nem igazán tudták, hogy ez most az országos rendezvény része vagy sem. Ezen az utóbbi két évben a Magyar Népművelők Egyesülete egységes, országos médiakampányának sikerül változtatni.
Mennyiben más a Kultúrházak éjjel-nappal, mint az év többi eseménye?
Nálunk nem más, mint a többi hétvégén, mert nagyon sok hétvégi rendezvényünk van, erre az alkalomra a város civilszervezeteivel együttműködésben színvonalas, jó kulturális programot igyekszünk szervezni.
Kikből áll a látogatók ?kemény magja??
Ez előadásonként változik, az ismeretterjesztő előadásoknál az idősebb korosztályra számítunk, remélem a Házasság hete rendezvény miatt párokkal is fogunk találkozni. A farsangi karneválra főleg családok, civil csoportok, iskolai és óvodai csoportok érkeznek. Az esti zenés-táncos farsangi bálra baráti társaságokat és párokat várunk fiataltól idősekig.
Balaton parti város lévén, a programjaikba építenek bele olyanokat, amik kapcsolódnak a tóhoz?
Az idei évben nem lesz ilyen program, a Balatonhoz a nyári rendezvényeink kapcsolódnak.
A fő profiljuk miből áll, mik azok, amik minden évben megtalálhatók a repertoárjukban?
A családi rendezvényeket minden évben előnyben részesítettük, az előző években családi sportdélutánokat is szerveztünk.
Hogyan szervezik meg a kultúrház eseményeit? Előre kialakítják az egész éves tervet, vagy kisebb egységekben gondolkodnak?
Egész évre van egy programtervezetünk, amihez igyekszünk tartani magunkat. Természetesen ez nincs kőbe vésve, a mi munkánknak a minőség mellett a rugalmasság és a kreativitás is fontos jellemzője. Amit szervezünk és rendezünk, azt mindig igyekszünk magas minőségi színvonalon tenni. Az egész évet nyolc nagyobb tematikus hét vagy kiemelt rendezvénysorozat öleli fel, amiket már vár tőlünk a közönségünk, így ott valóban kisebb egységekben is gondolkodunk. Egy nagyon jó csapattal dolgozom együtt, már kétszer nyertük el a Családbarát Munkahely címet, és január 22-én vettem át Dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkártól a Minősített Közművelődési Intézmény címet, ami számomra nagyon jól bizonyítja, hogy amiről fent beszéltünk, azt valóban így is éljük meg a mindennapjainkban.
Bodor Máté