Tatabánya színházának új kezdeményezése hiánypótló, mivel a nagy színházi fesztiválokon nincs lehetőség stúdiószínházak és monodrámák szakmai közönség előtti bemutatására. A Jászai Mari Színház -Népszínház leginkább a vidéki, határon túli színházaknak és önálló társulatoknak szeretne lehetőséget biztosítani, hogy bemutathassák különleges témájú és formavilágú, egyéni teljesítményre fókuszáló, intim térben létrehozott alkotásaikat.
A MOST FESZT célja, hogy ezeket az általában egy évad alatt lefutó előadásokat széles körben, országosan is ismertté tegye, hiszen mire a szakma felfigyelne rájuk, már nem is játsszák őket. A fesztiválon való szereplés, és egy szakmai zsűri általi értékelés és díjazás több alkotónak is lehetőséget adhat, hogy bekerüljön a szakmai és országos orgánumokba.
A tervek szerint, a színházi előadások után a közönségnek lehetősége nyílik rá, hogy moderátor segítségével egy közös beszélgetésen értelmezzék az adott darabot.
A fesztivál kísérőprogramjaként az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézettel közös, a magyarországi monodráma játszás történetét bemutató színháztörténeti kiállítást rendeznek, melynek kurátorai Lakatosné Ircsik Teréz és Szebényi Ágnes, az OSZMI munkatársai.
(Fotó: magyarteatrum.hu)