A művészi plakát Franciaországban a XIX. század végén jelent meg először, méghozzá olyan tehetségek révén, mint Toulouse-Lautrec vagy Mucha. Őket Cappiello, majd az első világháború után Carlu, Cassandre, Colin és Loupot követte. 1945 után egy új generáció jelent meg: Savignac és André François Cassandre tanítványai, míg Villemot, Paul Colin iskolájának óráit hallgatta.
Az uralkodó stílus - a vizuális bohózat - megalkotója Savignac volt a Monsavon kis tehenével. A háború utáni nyomorúságos időkben ugyanis a franciáknak szükségük volt a nevetésre: a komikus, kis figurák, állatkák, amelyek a termékkel úgy játszanak, hogy közben annak legjobb tulajdonságait hangsúlyozzák, a közönség igényeinek tökéletesen megfelelt. Az élénk színek, amelyeket Villemot-hoz hasonlóan a többi plakátművész is használt, tovább emelték a hirdetések vidámságát.
A 60-as évek végén aztán a plakátművészetet egyszerre több hatás is érte: egyrészt a fotó, a reklámügynökségek és a marketing megjelenése, másrészt a svájci (pl. Jean Widmer) és a lengyel (Cieszlewicz) művészeti stílusai. A 68-as májusi forradalom plakátjai pedig mintaként szolgáltak az egész világon, felborítva az addigi stílusokat.
A fiatal grafikusok, Grapius plakáttervét követően, erősen politizálódtak és visszautasították a reklámszakmát. A nemzeti és regionális kulturális intézmények látványos fejlődése és a fesztiválok mentőövként szolgáltak a plakátművészet megmentéséhez. Le Quernec, Quarez, Michel Bouvet, Batory és Catherine Zask már azt az új francia iskolát képviselték, amelyet az egész világ ismer, és amely tovább éltette a francia művészi plakát fogalmát.
A galériában kiállító művészek: Gruau, Malcl?s, Cieslewicz, Reiser, Mai 68, Savignac, Topor, Siné, Wolinski, Alexinski, Ungerer, P. Bernard, Zask, Curchod, Batory, Appeloig, Bouvet, Villemot, Folon, Grapus, Ferrari, Klein, Quarez, M/M, Widmer, Paris-Clavel, A. François, Kiffer, Bazooka, Morvan, Excoffon, Le Quernec, Jacno, Dali Mathieu.
A kiállítás megtekinthető: 2007. február 18-ig, hétfő kivételével naponta 10-18 óráig
Helyszín: Budapest Kiállítóterem, 1056. Bp., V. Szabad sajtó u 5.