Művészeti napok Nagycenken

Egyéb

(MTI) - A rendezvénysorozatot megnyitó kiállításának középpontjába is Széchenyi István személyiségét állítja Madarassy István szobrászművész. Az érdeklődők láthatják "a legnagyobb magyar" emlékére a közelmúltban készült kisplasztikáját is. A tárlat idejére a kiállítóteremben kap helyet Széchenyi szobra is, amely a nagycenki emlékmúzeum auláját díszíti.
   
Először láthatja a magyar közönség a szardíniai kiállítására készült Tenger című, nagyméretű vörösréz-lemez képét, amelyet oxidációs eljárással színezett. Nagycenki tárlatának anyagát európai utazásait megörökítő rajzok egészítik ki.
    
A koncertek sora a kiállítás megnyitóját követően a Spengler Trió előadásával veszi kezdetét. A Spengler hármas ikrek hatéves koruk óta zenélnek együtt, ma már a Bartók Béla Konzervatórium diákjai. Egyebek mellett Mozart-, Paganini- és Dvorák-hármasokat szólaltatnak meg.
    
Ewald Quintet 

A tizennégy évvel ezelőtt alakult Ewald Rézfúvós Kvintett XV-XVI. századi madrigálokat és preklasszikus zenéket játszik augusztus 4-én a kastélyszálló különtermében. Két nappal később az Akadémia Vonósnégyes ad hangversenyt a múzeumban. Koncertjükön Sosztakovics- és Brahms-kvartetteket hallhat a zeneszerető közönség.

   
Az augusztus 7-i zárókoncerten Jandó Jenő Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész, valamint Környei Zsófia hegedűművész játszik az Akadémia Vonósnégyes közreműködésével. Megszólaltatják egyebek között Liszt Ferenc Magyar történelmi arcképek sorozatából azt a zeneművet, amelyet Széchenyi István szellemi nagysága ihletett.
    
A közreműködő zenészek döntően fiatalok, mivel a Sonare alapítvány programjaival elsősorban a fiatal tehetségeknek kíván bemutatkozási lehetőséget nyújtani.