2022-ben is folytatódik A Zongora – közelről című sorozat. Fülei Balázs Liszt- és Junior Prima-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia kamarazene tanszékének vezetője a felnőtt közönséget is szeretné bevezetni a zongorajáték titkaiba, ezért a sorozat nézőit invitálja, hogy foglaljanak helyet a zongora mellett. De ne úgy, mint a koncerten, ahol előadó és közönség a színpad–nézőtér polarizációjába rendeződik. A koncerteket 2022-ben a Bartók Emlékházban rendezik meg. Az első koncert műsorán Chopin-, Liszt-, Ravel-, Schubert-, Schumann- és Franck-műveket hallgathatnak meg az érdeklődők. A további két koncert címei: A zongorista szükséges és szükségtelen mozdulatai (április 19.), Elméleti zongorázás vagy előadás? (november 15.).
Fülei Balázs Liszt-díjas zongoraművész sorozatában a zongorát és a zenét kedvelők lelhetnek új információkra és ismeretekre, láthatnak bele a zenei előadás kulisszatitkaiba.
Gyakran hangzik el egy-egy zongorakoncert után: „szép volt a billentése”, „éneklő billentése volt”, „lágy billentéssel rendelkezik”. Lehet szépen, éneklően, lágyan billenteni? Mi valósul meg ebből a hangzásban? A zongora belső szerkezete végén egy kalapács van, amelyik valamilyen sebességgel megüti a húrt. Sebességgel vagy erővel? Ez is vitás kérdés a művészet és a tudomány között. Hiszen a digitális zongorák gyártói a hangszínt az alapján határozzák meg, hogy milyen lassú vagy gyors volt a billentyű mozgása. A művészek ezzel ellentétben azt hangsúlyozzák: játssz erővel vagy játssz finoman! Kinek van igaza? Min múlik a szép hangzás? Valóban a billentésen? Erre és még sok másra is választ kapnak, és gyönyörű zenéket hallhatnak Schuberttől, Chopintől, Liszttől, Raveltől, Schumanntól és a 200 éve született César Francktól azok, akik ellátogatnak a Bartók Emlékházba 2022. február 15-én 18 órakor.