A METU hallgatóinak válogatott munkáit 2024-ben már bemutatták a Design Week Sepsiszentgyörgy eseményen, ahol nagy sikert arattak. A mostani, budapesti kiállítás a korábban Erdélyben megtekinthető alkotásokat további művekkel egészítette ki, ezzel még szélesebb perspekítvát kínálva a látogatóknak.
Az Arbor Mundi Plus középpontjában a fa motívuma áll. A természet, az ember és a fa közötti kapcsolat különböző aspektusai elevenednek meg a művekben, utalva az egyedüllét, a kivonulás, a csend, a szorongás és a megnyugvás témáira. A hallgatók alkotásai Nádas Péter Arbor mundi című művére reflektálnak, amely Alexandre Hollan festőművész szemlélődő életmódját és alkotói folyamatát vizsgálja. Az esszé rávilágít a természet és az ember kapcsolatának mélységeire, valamint arra, miként válik a természeti ábrázolás a belső csend és harmónia kifejezésének eszközévé.
A tárlat megnyitójának különleges kísérőprogramjaként levetítették a Saját erdő című filmet, amely Nádas életének és gondolatiságának egyedi megközelítését mutatja be. Az alkotás meditatív élményt nyújt, miközben elgondolkodtat a természetben töltött idő jelentőségéről, valamint arról, mit tanulhatunk azoktól, akik a város helyett a természetközeli életet választották.
Az ünnepélyes megnyitón Pörczi Zsuzsanna, a METU nemzetközi és tudományos dékánhelyettese és Füleky Anna, a METU művészeti instruktor MA-hallgatója köszöntötték a látogatókat és meséltek a kiállítás létrejöttének folyamatáról.