Nagyköveti fogadás a Szigeten

Egyéb

A programon jelen volt mások mellett Iain Lindsey, az Egyesült Királyság nagykövete, Jószéf Amrani izraeli misszióvezető, Isabelle Poupart kanadai nagykövet és José Ángel López Jorrin, a spanyol képviselet vezetője, de a szervezők meghívására eljött az Egyesült Államok missziójának küldötte is. A diplomatákat Gerendai Károly főszervező köszöntötte a Fidelio Színház- és Táncsátorban, ahol beszédében kiemelte: a Sziget a kezdetektől fogva az együttlét, a közösség, a sokszínűség fesztiválja volt és ez ma is így van.

Kardos József programigazgató az MTI-nek elmondta: a Sziget történetében nem először szerveztek ilyen jellegű programot a Budapesten működő nagykövetségek számára, két évvel ezelőtt a Magic Mirror Sátor 15. születésnapján volt hasonló esemény. Majd hozzáfűzte: a diplomaták egyébként is rendszeresen megfordulnak a rendezvényen és folyamatosan igénylik, hogy megtekinthessék saját országuk fellépőit, illetve találkozzanak is velük.


_d0a3343__copy__600x470.png
Gerendai Károly

?A Sziget kiváló kétoldalú kapcsolatokat ápol a budapesti nagykövetségekkel és a kulturális intézetekkel, kiemelten azokkal az európai uniós országokkal, amelyekből a legtöbben látogatnak a fesztiválra, és a fellépők többsége is onnan jön, tehát elsősorban Hollandiával, az Egyesült Királysággal és Franciaországgal? ? fejtette ki Kardos József. Majd kitért arra is: a Sziget szervezői nem vezetnek statisztikákat arról, miként alakul a fősodornak számító zenei koncerteken kívüli művészeti, civil és sportprogramok látogatottsága, de ezek is állandó teltházzal mennek. ?Számunkra nagyon fontos, hogy az egyéb művészeti formákat is be tudjuk mutatni a Szigeten, és az, hogy akik a zene miatt jönnek ki, azok is belefuthassanak egy-egy színházi, tánc- és újcirkusz-előadásba.?

A diplomaták ellátogattak a Sátor határok nélkül elnevezésű helyszínre, ahol a Néprajzi Múzeum és a francia Bevándorlástörténeti Nemzeti Múzeum a tavalyi év után ismét közös programot állított össze, ezúttal az integráció, a bevándorlás és a befogadás, valamint a magyarországi romák kultúrája és integrációja témakörét körbejárva. A vendégek körbenéztek a Papageno Klasszikus, Opera és Jazz Színpadon is. Majd elhaladtak a Hungarikum Falu mellett, ahol kipróbáltak hagyományos népi játékokat is, sőt még a fiatal fesztiválozókat is buzdították egy-egy csapatjáték során. Ezt követően ellátogattak a Vándor Vurstli sátrához, ahol a múlt századot megidéző előadásokon vettek részt. Végül pedig visszatértek a Papageno-sátorhoz és megtekintették a francia Compagnie Dyptik hiphop dance csoport előadását.

 

Kultúra.hu/MTI

Fotó: Csákvári Zsigmond