Az alkotótáborból a kaposvári színművészhallgatók mellett nem hiányozhatnak a külföldi vendégek sem. Idén a nagy nemzetközi elismertségnek örvendő moszkvai Művész Színház akadémiájának huszonhárom diákja és öt tanára; Jose Maria Ureta tanár vezetésével a Valladolidi Kasztília és Leoni Művészeti Akadémia tíz hallgatója; a macedóniai Skopjei Színházi Akadémia kilenc hallgatója vesz részt a közös munkában.
A nyári műhelyen a kaposvári diákok közül a most felvett Cserhalmi-osztály, az első évet befejezett Eperjes-osztály, a másodévet lezárt Uray-osztály és a negyedik év előtt álló Vidnyánszky-osztály tagjai lesznek jelen. A Kaposvári Egyetem hatvan hallgatójához a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem hat hallgatója is csatlakozott.
A tíz napos alkotótábor egy olyan színészmesterség-kurzus, ahol pszichofizikai képzés, mentális és koncentrációs tréning várja a résztvevőket. Az oktatást többek között olyan nemzetközileg elismert szaktekintélyek irányítják, mint a moszkvai Művész Színház akadémiájának dékánja, Szergej Zemcov.
A kurzus során a különböző nemzetiségű résztvevők ízelítőket mutatnak be eddigi munkáikból, valamint vegyes nemzetiségű csoportokban Csehov Sirály című drámáján dolgoznak, melynek eredményeképpen a zárónapon egy etűdsort mutatnak be.
Az elmúlt három évben folyamatosan nőtt a nyári műhelyben résztvevő hallgatók száma és szélesedett annak nemzetközisége is. A korábbi években megfordult Kaposváron a Strasbourgi Nemzeti Színház Színiakadémiájának színészosztálya, a milánói Piccolo Teatro akadémiájának művészosztálya, és érkeztek rendezőgyakornokok is Litvániából, Örményországból, Ukrajnából, Lettországból, az Egyesült Államokból és Fehéroroszországból.
Kozma András elmondta: ?A világban egyre nehezebb megtalálni az együttműködés terepeit, szenvedünk attól, hogy nem ismerjük egymást és nehezen fogadjuk el mások gondolatait. Ez a műhely megmutatja, hogy a színházban viszont mindez lehetséges. A színház a kulturális párbeszéd egyik leghitelesebb és legizgalmasabb területe.?